• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Kolovoz
25

188 UČENIKA OSNOVNE ŠKOLE VELIKO TROJSTVO U NOVU ŠKOLSKU GODINU KREĆE U OBNOVLJENU I DOGRAĐENU ŠKOLSKU ZGRADU

Bjelovarsko-bilogorska županija ispunjava zacrtani cilj vezan uz ulaganje u školstvo i obnovu 90 posto svih matičnih i područnih škola kojima je osnivač do kraja ovog mandata. U prilog tomu ide i činjenica kako će 40 posto svih učenika u županiji u novu školsku godinu krenuti u novoobnovljene i opremljene školske zgrade među kojima su i osnovnoškolci iz Velikog Trojstva.
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića

Naime, završio je projekt dogradnje Osnovne škole u Velikom Trojstvu te gradnje dječjeg vrtića vrijedan 14 milijuna kuna kojeg je Bjelovarsko-bilogorska županija sufinancirala s 5 milijuna kuna vlastitih sredstava.

Završetkom projekta Osnovna škola Veliko Trojstvo dobila je 5 novih učionica, 2 kabineta, nove sanitarne čvorove, sanitarni čvor za invalide i podiznu platformu za invalide, polivalentnu dvoranu te prostorije za domara i spremište.

„Završetak dogradnje naše škole za nas učitelje, učenike i roditelje znači mnogo jer mi smo sada dobili nadstandard kojim se rijetko koja škola može pohvaliti. Dobili smo veći broj učionica, kabineta, novu zbornicu i novu kuhinju opremljenu sa svim aparatima. Ono što je nama najbitnije, to je da smo svi pod jednim krovom, nismo raštrkani. Županija nam je omogućila i novi namještaj. Sada je sve tu i mi smo jako sretni. Jedva smo dočekali da preuzmemo službeno ovaj objekt i da dobijemo uporabnu dozvolu kako bismo mogli krenuti s novom školskom godinom“, rekla je ravnateljica Osnovne škole Veliko Trojstvo Sanja Vranješević.


Za  188 učenika to znači novi standard u obrazovanju, a kako za njih tako i za nastavnike i ostale zaposlenike škole realizacija ovoga projekta doprinijet će poboljšanju kvalitete nastave i omogućiti jednosmjenski rad po svim standardima koje zahtijeva 21. stoljeće.

„Sretni smo i ponosni što ćemo imati ovakav objekt koji i zaslužujemo. Svaka učionica ima i svoj kabinet, što će pridonijeti boljoj organizaciji rada. Osim toga, učionice su velike, prostrane, klimatizirane i povezane s dvoranom i blagovaonom. To će omogućiti djeci kvalitetniji suživot u školi zajedno s nama“, rekla je Ivana Anđić, učiteljica razredne nastave u Osnovnoj školi Veliko Trojstvo.

Nakon što su radovi na obnovi i dogradnji škole završili Bjelovarsko-bilogorska županija uložila je dodatnih 200 tisuća kuna za novi namještaj kako bi škola bila uređena ne samo izvana, već i iznutra.

U sklopu projekta u partnerskom odnosu Bjelovarsko-bilogorske županije i Općine Veliko Trojstvo uspješno koristeći europska sredstva izgrađen je novi dječji vrtića s jaslicama za 52 djece kojim će se omogućiti novi standard za najmlađe mještane općine koji pohađaju vrtiće na području grada Bjelovara, a sada će imati novi, moderan vrtić u svojoj općini što će uvelike olakšati svakodnevni život njihovim roditeljima.

Projekt dogradnje OŠ Veliko Trojstvo i gradnje dječjeg vrtića i ekonomski je dobro osmišljen budući da će škola i vrtić koristiti zajedničku kuhinju što će doprijeti i uštedama u svakodnevnom radu.

„Dogradnja osnovne škole u Velikom Trojstvu te izgradnja novog dječjeg vrtića u sklopu škole značit će puno za mlade obitelji koje mogu ostati ovdje živjeti. Sve što imaju u gradu, sada imaju i ovdje“, istaknuo je načelnik Općine Veliko Trojstvo Ivan Kovačić.

Ulaganje u školstvo, djecu i znanje jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije koja je po tim izdvajanjima na drugom mjestu ljestvice hrvatskih županija pri čemu ukupna ulaganja u školstvo prelaze 250 milijuna kuna.

„Pred nama je nova školska godina. Ona će biti vrlo zahtjevna jer će se nastava odvijati u okvirima epidemije koronavirusa. Županija je osigurala dogradnju i gradnju ukupno 12 školskih objekata na području cijele županije. Oko 40 posto učenika na županijskoj razini ići će upravo u takve škole. Županija je u dogradnji Osnovne škole Veliko Trojstvo sudjelovala s pet milijuna vlastitih sredstava. Naša Županija je trenutno na drugom mjestu u RH po ulaganju u školstvo. To znači da školstvo na našem području ima jednu bolju i obećavajuću budućnost. Projekt je u većini iznosa financiran od strane Europske unije i Ministarstva regionalnog razvoja, dok je dogradnja škole financirana isključivo županijskim novcem. Projekt je vodila sama škola. Škola i vrtić u Velikom Trojstvu imaju zajedničku kuhinju što dokazuje da je suradnja na takav način itekako moguće i ostvariva. Po tom pitanju smisao je u ekonomičnosti, uštedi i manjoj potrošnji. Djeca koja pohađaju vrtić po polasku u školu samo će se „preseliti“ u zgradu pored vrtića“ pojasnio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
Završeni radovi na dogradnji OŠ Veliko Trojstvo i gradnji vrtića
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a