• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Studeni
23

270 TISUĆA KUNA ZA OPREMANJE DOBOROVOLJNIH VATROGASNIH DRUŠTAVA BBŽ

Predsjednik Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije Đuro Petrić, uz prisustvo zamjenika župana Nevena Alića i glavnog vatrogasnog zapovjednika Željka Meseca, potpisao je ugovore o dodijeli financijske potpore vrijedne 270 tisuća kuna za nabavku opreme i sredstava za operativno djelovanje s predsjednicima 18 Dobrovoljnih vatrogasnih društava s područja Bjelovarsko-bilogorske županije.
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija sto posto je povećala izdvajanja za vatrogastvo u ovoj 2018. godini. Tako je proračunom za ovu godinu bilo predviđeno milijun i dvjesto pedeset tisuća kuna za financiranje Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije te financiranje Dobrovoljnih vatrogasnih društava na našem području.

Upravo takvo povećanje sredstava omogućilo je dodatno opremanje naših Dobrovoljnih vatrogasnih društava koja operativno djeluju na području svojih općina. Bjelovarsko-bilogorska županija pridaje veliku pažnju vatrogastvu na svom području što i ne čudi budući da su vatrogasci i vatrogastvo duboko ukorijenjeni u našoj županiji, a naša Vatrogasna zajednica među vodećima je u Republici Hrvatskoj. Svaki jedanaesti naš građanin pripadnik je vatrogasnih postrojbi bilo da se radi o Dobrovoljnim vatrogasnim društvima ili pak Javnim vatrogasnim postrojbama.

Vatrogastvo je danas jedna od službi u koju se naši građani mogu pouzdati. Sve pohvale idu našim vatrogascima koji ne samo da pomažu ljudima naše županije, nego su i aktivni i pomažu drugima kada im je pomoć potrebna. Kada je ljetna sezona naši vatrogasci su angažirani na moru, a bili su aktivni i kada je trebala pomoć na poplavljenim područjima.

Sukladno tomu Bjelovarsko-bilogorska županija nastoji napraviti sve što je u njenoj moći da vatrogastvo županije bude operativno, da radi i da ima sve materijalne uvjete koji su potrebni za rad.

Povećanjem sredstava tako naša Županija osigura da vatrogasci, koji su uvijek na raspolaganju kad smo u nevolji, budu prikladno opremljeni kako bi i dalje vrhunski obavljali svoj posao.

 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
POTPIS UGOVORA S DVD-ima BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a