• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Studeni
7

270 TISUĆA KUNA ZA OPREMANJE DOBOROVOLJNIH VATROGASNIH DRUŠTAVA BBŽ

Predsjednik Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije Đuro Petrić, uz prisustvo župana Damira Bajsa i glavnog vatrogasnog zapovjednika Željka Meseca, potpisao je ugovore o dodjeli financijske potpore vrijedne 270 tisuća kuna za nabavku opreme i sredstava za operativno djelovanje s predsjednicima 18 Dobrovoljnih vatrogasnih društava s područja Bjelovarsko-bilogorske županije.
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima

Tako je svako od Dobrovoljnih vatrogasnih društava dobilo 15 tisuća kuna za nabavku potrebne opreme za rad društva koja se isključivo namjenski troše za kupnju, primjerice, aparature za gašenje požara poput cijevi, mlaznica, kupnju osobe zaštitne opreme te sredstva za gašenje požara i drugo.

Bjelovarsko-bilogorska županija povećala je izdvajanja za vatrogastvo pa tako u ovoj 2019. godini u proračunu je predviđeno milijun i sto tisuća kuna za financiranje Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije te 250 tisuća kuna za financiranje Dobrovoljnih vatrogasnih društava na našem području i pokroviteljstva – ukupno milijun i tristo i pedeset tisuća kuna. Upravo takvo povećanje sredstava omogućilo je dodatno opremanje naših Dobrovoljnih vatrogasnih društava koja operativno djeluju na području svojih općina. 

Bjelovarsko-bilogorska županija pridaje veliku pažnju vatrogastvu na svom području što i ne čudi budući da su vatrogasci i vatrogastvo duboko ukorijenjeni u našoj županiji, a naša Vatrogasna zajednica među vodećima je u Republici Hrvatskoj. Svaki jedanaesti naš građanin pripadnik je vatrogasnih postrojbi bilo da se radi o Dobrovoljnim vatrogasnim društvima ili pak Javnim vatrogasnim postrojbama.

Vatrogastvo je danas jedna od službi u koju se naši građani mogu pouzdati. Sve pohvale idu našim vatrogascima koji ne samo da pomažu ljudima naše županije, nego su i aktivni i pomažu drugima kada im je pomoć potrebna. Kada je ljetna sezona naši vatrogasci su angažirani na moru, a bili su aktivni i kada je trebala pomoć na poplavljenim područjima.

Sukladno tomu Bjelovarsko-bilogorska županija nastoji napraviti sve što je u njenoj moći da vatrogastvo županije bude operativno, da radi i da ima sve materijalne uvjete koji su potrebni za rad.

Povećanjem sredstava tako naša Županija osigura da vatrogasci, koji su uvijek na raspolaganju kad smo u nevolji, budu prikladno opremljeni kako bi i dalje vrhunski obavljali svoj posao.

Domaćin potpisivanja ugovora bio je DVD Bulinac čiji je predsjednik Franjo Tanjić zahvalio županu Bajsu i prezentirao  vozilo koje je nabavio DVD Bulinac, a čiju je kupnju pomogla Bjelovarsko-bilogorska županija.

„Zahvaljujem se županu na potporama koje dodjeljuje. U nekoliko godina ostvarili smo veliki napredak. Naša općinska vatrogasna zajednica ima dosta školovanih ljudi spremnih za izvršavanje zahtjevnih zadataka“, rekao je načelnik Općine Nova Rača Darko Knežić.

„Prilikom dvije velike intervencije ove godine, u Grubišnom Polju i na odlagalištu Johovača, sudjelovalo je 56 vatrogasaca u Johovači, 11 traktorskih cisterni, 12 vatrogasnih vozila, 2 javne vatrogasne postrojbe i 11 DVD-a. Hoću reći da smo postigli suradnju između DVD-a i Javnih postrojbi u zajedničkom djelovanju, što nam je bio i cilj. Trudili smo se, a tako će biti i dalje, da te operativne postrojbe kojih imamo 18 u našoj županiji budu opremljene točno onako kako je propisao pravilnik. U intervenciji u Grubišnom Polju sudjelovalo je 58 vatrogasaca, 4 javne vatrogasne postrojbe i 5 dobrovoljnih vatrogasnih društava. Nema razlike između dobrovoljnog vatrogasca i profesionalnog. Zahvaljujem se županu zbog toga što možemo dodijeliti sredstva središnjim društvima za opremanje“, istaknuo je glavni vatrogasni zapovjednik Željko Mesec.

„Prvenstveno zahvaljujem županu na potpori koju daje vatrogastvu na našem području i što ulaže i pored ovih sredstava koje dodjeljuje Vatrogasnoj zajednici.  Potporu ljudi koji se bave politikom u našoj županiji imamo. I ove godine okupili smo se prilikom potpisivanja ugovora središnjim vatrogasnim društvima, onima koji su direktno odgovorni za intervencije na svom području, da imaju potrebnu opremu“, izjavio je predsjednik Vatrogasne zajednice BBŽ Đuro Petrić.

„Kada govorimo o vatrogastvu naše županije, treba istaknuti nekoliko brojki. 11 tisuća stanovnika županije su aktivni vatrogasci i mi smo po tome prvi u Republici Hrvatskoj, u odnosu na broj stanovnika. Imamo preko 160 DVD-ova, 5 javnih vatrogasnih postrojbi.  Sve to pokazuje i tradiciju, da smo naslijedili vatrogastvo i održali smo ga. Naš kraj i naši ljudi su spremni pomoći, a vatrogastvo se zasniva na pomoći drugima. Drago mi je da i dalje imamo veliki broj vatrogasaca. Vatrogastvo u sebi sadržava i mnoge druge elemente poput rada s mladima, društvene aktivnosti u našim selima,a Bjelovarsko-bilogorska županija i ja kao župan smo uvijek podupirali vatrogastvo“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
Potpis ugovora s Dobrovoljnim vatrogasnim društvima
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a