• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Siječanj
24

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA GRADI NOVU GLAZBENU ŠKOLU VATROSLAVA LISINSKOG U BJELOVARU – GRAĐEVINSKA DOZVOLA IZDATA, USKORO NATJEČAJ ZA IZVOĐAČA RADOVA

Bjelovarsko-bilogorska županija uskoro kreće u izgradnju nove Glazbene škole Vatroslava Lisinskog u Bjelovaru kao jedne od rijetkih novih glazbenih škola u Hrvatskoj vrijednu 20 milijuna kuna koja će se financirati županijskim sredstvima.
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar

Do sada je ishođena sva potrebna dokumentacija koja podrazumijeva izradu idejnog i glavnog projekta, a ishođena je i građevinska dozvola. Trenutno je u završnoj fazi priprema tendera za raspis natječaja za izvođača radova.

U planu je izgradnja nove zgrade glazbene škole koja će se prostirati na 2 730 četvornih metara bruto površine, zgrada će se graditi na četiri kata, a nalazit će se na adresi Vlahe Paljetka 5, odnosno preko puta zgrade Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske.

„Glazbena škola „Vatroslav Lisinski“ ima gotovo stogodišnju tradiciju i nama je na ponos i diku. Međutim, škola je to koja ima problem,a to je prostor. Mi smo odlučili da gradnja nove zgrade ove škole bude jedan od naših projekata. Sukladno uvidu u druge škole u Hrvatskoj, to će biti tek treća novoizgrađena škola u zadnjih trideset godina. Riječ je o reprezentativnom objektu 21. stoljeća. Mislim da će vam to biti i najbolji poklon jer iduće godine škola slavi 100 godina od osnivanja. To je i još jedno ulaganje na području grada Bjelovara. U tijeku su radovi na novoj zgradi Opće bolnice Bjelovar,  spremamo i natječaj za Centar kompetentnosti pri Medicinskoj školi Bjelovar. Možemo reći da će kapitalne investicije Bjelovarsko-bilogorske županije u gradu Bjelovaru prijeći  350 milijuna kuna“, rekao je župan Damir Bajs.

U sklopu škole izgradit će se i koncertna dvorana s 120 sjedećih mjesta koja će se moći koristiti i za izvannastavne sadržaje čime će se omogućiti novi moderan prostor za  održavanje društveno-kulturnih sadržaja u gradu Bjelovaru.

Glazbena škola Vatroslava Lisinskog iduće godine obilježit će 100 godina rada, a u toj respektabilnoj brojci kriju se desetljeća uspješnog djelovanja na području obrazovanja te brojni uspjesi na državnim i međunarodnim natjecanjima. Nezaobilazni su dionik  javnog života grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije, a nova glazbena škola koju godinama iščekuju bit će im najbolji rođendanski poklon.

„Svi smo sretni i zadovoljni što smo došli do ovog koraka. Novi prostor će sasvim sigurno biti adekvatan za izvođenje naše nastave. Mogu zaželjeti da sve ovo što nam slijedi ide svojim tijekom te da se za 101. godišnjicu možemo obratiti iz novog prostora. Hvala Županiji“, istaknula je ravnateljica Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Sonja Štefanac.

„Moram priznati da nama entuzijazam raste iz dana u dan. I dalje radimo na dvije lokacije i bit će sjajno kada se napokon uspijemo objediniti i kada svi budemo zajedno u prostoru koji odgovara nama i djeci. Vjerujem da će u novom prostoru biti mogućnosti za još bolja ostvarenja i za još kvalitetnije provođenje nastave“, naglasio je Želimir Matić, predsjednik Školskog odbora.

Na 1. katu nove bjelovarske glazbene ljepotice bit će smještena velika koncertna dvorana s 2 ulaza, 3 učionice za teoretsku nastavu, manja dvorana za probe orkestra, backstage i učionica za udaraljke ili komorne sastave te sanitarije.

Na 2. katu zgrade bit će smještena galerija dvorane (režija), 3 učionice za teoretsku nastavu, učionica za probe zbora, 3 učionice za individualnu nastavu te sanitarije.

Na 3. katu zgrade bit će smještene 1 učionica za individualnu nastavu ili komorne sastave, 3 veće učionice za individualnu nastavu (klavir), 10 manjih učionica za individualnu nastavu te sanitarije.

Na 4. katu zgrade bit će smještena 1 učionica za individualnu nastavu ili komorne sastave, 3 veće učionice za individualnu nastavu (klavir), 10 manjih učionica za individualnu nastavu te sanitarije.

Treba spomenuti kako će u sklopu izgradnje biti uređen i okoliš zgrade te će se osigurati minimalno 27 parkirnih mjesta

Izgradnja nove zgrade glazbene škole značit će potpuno novi standard rada za 400-ak učenika i 50 zaposlenika i vanjskih suradnika te vrijedne glazbene obrazovne institucije i ne manje važno stvorit će se uvjeti za održavanje jednosmjenske nastave.

Učenici glazbene škole sada nastavu pohađaju na dvije lokacije, jednoj u školi u centru grada za njih malenom i neadekvatnom prostoru te u bivšem Đačkom domu u Bjelovaru. Izgradnjom nove škole uvjeti obrazovanja našim mladim glazbenicima drastično će se promijeniti na bolje i dobit će novu modernu glazbenu školu – školu 21. stoljeća.

„Mogu reći u ime svih roditelja da nam je izuzetno drago što su prepoznata naša djeca i naši divni profesori , naša ravnateljica te Glazbena škola Vatroslav Lisinski kao jedna kulturna i strateška institucija županije i grada Bjelovara. Sve pohvale za ovaj projekt“, izjavio je Zoran Bišćan, predstavnik roditelja i član Školskog odbora.

„Osjećam veliko zadovoljstvo dok gledam ovaj projekt jer vidim da su poštovani svi najnoviji standardi. U Glazbenoj školi sam od 1971. godine i sve to vrijeme imali smo premalo prostora, a iz ovog projekta koji nam je jako lijepo prezentiran vidim da ćemo imati dovoljno prostora i da će biti primjeren onome što našim učenicima treba“, naglasio je profesor Zlatko Subotičanec.

Bjelovarsko-bilogorska županija druga je županija u Hrvatskoj po ulaganjima u školstvo i u punom je zamahu kada govorimo o energetskoj obnovi naših škola, točnije radi se o 44 europska projekata vrijedna 160 milijuna kuna. Kreće se i u projekt regionalnog centra kompetentnosti pri Medicinskoj školi u Bjelovaru, a tu je i niz drugih projekata putem kojih se uspješno koriste europska sredstva.

No, Europska unija ne financira gradnju novih škola stoga se Bjelovarsko-bilogorska županija odlučila zbog potreba i višegodišnjih nastojanja izgraditi novu glazbenu školu u Bjelovaru i jedan je to od projekata koji Županija provodi na području grada Bjelovara gdje županijski projekti prelaze 350 milijuna kuna.

Prije prezentacije projekta župan Damir Bajs sa suradnicima obišao je privremene prostorije Glazbene škole u Đačkom domu u Bjelovaru, jednoj od dvije lokacije gdje se sada održava nastava.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
Prezentacija projekta izgradnje nove zgrade Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ Bjelovar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a