• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Ožujak
30

BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA OSIGURALA SREDSTVA ZA IZMJEŠTANJE GLAVNE METEOROLOŠKE POSTAJE BJELOVAR

Prije početka projektiranja Regionalnog centra kompetentnosti u zdravstvu Medicinske škole Bjelovar, koji osim uspostave samog Centra kompetentnosti obuhvaća i dogradnju bjelovarske Medicinske škole, bilo je potrebno poduzeti niz predradnji.
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar

Jedna od njih je i izmještanje glavne meteorološke postaje Bjelovar koja se nalazi pokraj čestice na kojoj će se dograđivati Medicinska škola Bjelovar, a koju je nužno preseliti jer će dograđena škola ometati mjerenja Državnog hidrometeorološkog zavoda.

Nakon što je Državni hidrometeorološki zavod dao suglasnost Medicinskoj školi Bjelovar na idejno rješenje za projekt rekonstrukcije i dogradnje Medicinske škole Bjelovar, na temelju kojeg je ishođena građevinska dozvola, Bjelovarsko-bilogorska županija obvezala se osigurati zamjenski prostor za preseljenje glavne meteorološke postaje Bjelovar.

Tako je Bjelovarsko-bilogorska županija preuzela na sebe izradu projektno-tehničke dokumentacije vrijedne 100 tisuća kuna te osigurala sredstva u iznosu od 500 tisuća kuna s kojima će Državni hidrometeorološki zavod izgraditi glavnu meteorološku postaju Bjelovar na zamjenskom prostoru.

„Ono što se do sada nije vidjelo, uz cijeli proces pisanja projekta i svega ostalog, prethodili su dogovori s Državnim hidrometeorološkim zavodom u vezi izmještanja meteorološke stanice. Bjelovarsko-bilogorska županija i župan Damir Bajs odmah su preuzeli sve poslove vezane uz izmještanje meteorološke stanice na čemu smo jako zahvalni“, rekla je ravnateljica Medicinske škole Bjelovar Biljana Balenović.

„Što se meteorološke stanice tiče, najvažnije je da ima čistu lokaciju i da mjerenja koja se obavljaju budu referentna. Tražena je idealna lokacija na kojoj se u budućnosti neće dogoditi slična situacija da se oko nje stvori visoka izgradnja. Suradnja s institucijama je prošla u redu tako da se nadamo da će se to brzo izvesti“, naglasila je Ana Rašan, arhitektica tvrtke M Plan.

Projekt Regionalnog centra kompetentnosti u zdravstvu Medicinske škole Bjelovar jedan je u nizu projekata koje Bjelovarsko-bilogorska županija sa svojim ustanovama provodi na području grada Bjelovara, a čija vrijednost iznosi preko 400 milijuna kuna.

Podsjetimo, riječ je o projektu vrijednom 62.5 milijuna kuna koji obuhvaća nadogradnju Medicinske škole Bjelovar za 2000 četvornih metara  novog prostora u koji će biti smješteno 8 kabineta od kojih dio čini simulacijski centar, 2 laboratorija, 2 specijalizirane učionice, opće učionice, kabineti za profesore te sanitarne i pomoćne prostorije.

Natječaj za dogradnju škole je u završnoj fazi, trenutno je u tijeku odabir najpovoljnije ponude te se uskoro očekuje potpisivanje ugovora s izvođačem radova čime će Bjelovarsko-bilogorska županija u Bjelovaru otvoriti još jedno gradilište, uz gradnju nove zgrade Opće bolnice Bjelovar, nove zgrade Glazbene škole Vatroslava Lisinskog, energetsku obnovu Doma za starije osobe Bjelovar.

U sklopu projekta Regionalnog centra kompetentnosti poticat će se izvrsnost u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju pa će se tako osim programa redovitog strukovnog obrazovanja, provoditi stručna usavršavanja kao i cjeloživotno obrazovanje, a programi će biti usmjereni na učenike, odrasle polaznike, studente, nastavnike i mentore te na osobe s invaliditetom i učenike s teškoćama posebno prilagođenim programima s ciljem njihova socijalnog uključivanja.

Razvijat će se nova zanimanja, učenicima, nastavnicima i svim odraslim polaznicima regionalnog centra kompetentnosti omogućit će se bolji uvjeti rada, a bit će to prilika za četiristotinjak učenika Medicinske škole Bjelovar da uspostave kontakt s poslodavcima, da se dodatno educiraju i usavršavaju.

Projektom Regionalnog centra kompetentnosti, koji će završetkom radova biti na ponos svih građana Bjelovarsko-bilogorske županije, Medicinska škola Bjelovar postat će centar zdravstva u ovom dijelu Hrvatske.

Znatno je to bolja slika u odnosu na koju godinu prije kada je postojala mogućnost priključenja naše Opće bolnice Bjelovar Općoj bolnici Virovitica te da svi stanovnici naše županije zdravstvenu zaštitu ostvaruju u KB Osijek.

Gradnjom nove zgrade OB Bjelovar, činjenicom da imamo visoko školstvo vezano uz zdravstvo te da imamo Regionalni centar kompetentnosti u zdravstvu, stanovnici drugih županija dolazit će kod nas kako bi stjecali nova znanja, kako bi se liječili i kako bi ostvarili najviši stupanj zdravstvene zaštite koji mogu imati u Hrvatskoj pri nekoj Općoj bolnici.

„Naš grad Bjelovar i Bjelovarsko-bilogorska županija centar su zdravstva za ovaj dio Republike Hrvatske. To znači da imamo visoko školstvo koje je vezano uz zdravstvo, u tijeku je izgradnja nove zgrade Opće bolnice Bjelovar, imamo srednje škole vezane uz zdravstvo, a ono što nedostaje je Centar kompetentnosti koji će uskoro početi s gradnjom. Da bi se to dogodilo morali smo poduzeti i druge korake koji su potrebni, a koji omogućavaju gradnju, a to je izmještanje stanice Državnog hidrometeorološkog zavoda. U suradnji s Ministarstvom obrane, s našom vojskom našli smo način i model da meteorološka postaja bude izmještena na državno zemljišta kraj Lepirca. Županija će osigurati gotovo 600 tisuća kuna da bi se to dogodilo“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
Konferencija za medije na temu izmještanja glavne meteorološke postaje Bjelovar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a