• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Kolovoz
12

ČETVRTI ŽUPANIJSKI SPORTSKI SUSRETI UMIROVLJENIKA

U sportsko-rekreacijskom centru Kukavica održani su četvrti po redu županijski sportski susreti umirovljenika koji su okupili oko 160 sudionika s područja cijele županije. Organizator natjecanja bila je Matica umirovljenika BBŽ, a natjecatelji su snage odmjerili u pikadu, belotu, visećoj kuglani i šahu
sportski susreti umirovljenika

Sudionik natjecanja bio je i Ranko Ormanović iz Velike Pisanice.

„Više puta sudjelovao sam na ovakvim natjecanjima koja puno znače za stariju populaciju. Družimo se, igramo, natječemo u pikadu, šahu, belotu, visećoj kuglani. Konkurencija je dobra, svatko od nas ima u sebi sportskog duha i to je dobro jer ne zaboravljamo mladost“, rekao je gospodin Ormanović.

„Za naše prilike, mislim da se umirovljenici okupljaju jako često. Redovito se druže u sredinama u kojima žive, posjećuju druge općine i gradove, dok Matica umirovljenika Bjelovarsko – bilogorske županije tijekom godine organizira četiri velika događaja. To su natjecanja na županijskoj razini, međužupanijski susreti, a imamo i državna natjecanja. Tu je i smotra pjevačkih zborova, kao i veliko tradicionalno druženje sa preko tisuću umirovljenika u Garešnici. Po visini mirovina, naša županija je još uvijek pri dnu ljestvice. Prosječna mirovina kreće se oko 1 500 kuna, dok imamo i dosta poljoprivrednih mirovina koje iznose 400 do 500 kuna. Zato sva sredstva koja stignu iz županijskog proračuna, a usmjeravaju se na ovakve manifestacije jako nam puno znače. Mirovine se rješavaju u Hrvatskom saboru, dok naš župan uvijek pronađe način kako umirovljenicima pomoći u nekom drugom smislu. Kroz javne pozive i natječaje, već sedmu godinu zaredom mi dobivamo oko milijun kuna godišnje. Taj novac odlazi na organizaciju druženja, raznih edukacija, putovanja i slično, rekao je Željko Held, predsjednik Matice umirovljenika Bjelovarsko -bilogorske županije.

Svaki peti stanovnik naše županije starije je životne dobi, a kako bi kvaliteta njihova života bila na što višoj razini sustavnu brigu i skrb vodi Bjelovarsko-bilogorska županija koja za programe i projekte umirovljeničke populacije godišnje izdvaja preko milijun kuna.

U vrijeme korona krize Bjelovarsko-bilogorska županija neće smanjiti izdvajanja za umirovljenike, a upravo po tim izdvajanjima vodeća je u Hrvatskoj.

"Mislim da je dobro da se umirovljenici okupljaju i druže. Brojka od 160 umirovljenika koji danas sudjeluju na susretu pokazuje da su ovakva događanja itekako potrebna. Kukavica je odličan izbor za održavanje ovakvih i sličnih događaja. U našoj županiji svaka peta osoba ima više od 60 godina. U trećoj životnoj dobi poželjno je baviti se sportom, raznim edukacijama i drugim prigodnim aktivnostima, naravno u onoj mjeri koliko to zdravlje dopušta“ naglasio je župan Damir Bajs na sportskim susretima umirovljenika.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
sportski susreti umirovljenika
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a