• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Svibanj
7

DAN GRADA DARUVARA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima prisustvovao je obilježavanju Dana grada Daruvara, odnosno svečanoj sjednici Gradskog vijeća tijekom koje je primio priznanje počasnog građanina grada Daruvara.
Obilježen Dan grada Daruvara

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Daruvara koja se održala u povodu Dana grada Daruvara okupili su se brojni gosti i prijatelji tog malog grada svojevremeno proglašenog najljepšim malim gradom kontinentalne Hrvatske. Bila je to prilika da se istaknu svi važni projekti koji su učinjeni na području grada Daruvara u posljednjih godinu dana, ali i da se istaknu prioriteti za budućnost.

Tako je predsjednica Gradskog vijeća Snježana Sabo istaknula kako se pojedini napori ovog saziva Gradskog vijeća već vide, da su napravili konsenzus, donijeli odluke koje su promijenile vizure grada prvenstveno misleći na prostor Dalita.

„Pred završetkom je dogradnja dječjeg vrtića Ferde Mravenca, započela je dogradnja vrtića Vladimira Nazora, gradsko odmaralište u Malom Lošinju dano je u najam, a zahvaljujući odlukama Gradskog vijeća u dogledno vrijeme očekujemo pojačane aktivnosti na Domu za stare i nemoćne, kao i na projektu buduće nove kuće za časne sestre. Ono na što možemo biti ponosni je činjenica da je Gradsko vijeće u punom smislu te riječi postalo mjesto konstruktivnih i argumentiranih rasprava“, istaknula je predsjednica Gradskog vijeća Grada Daruvara Snježana Sabo.  

„ Danas pred gradom Daruvarom stoje veliki izazovi, a samim time i promijene, ali i prilike. Poticanje gospodarstva, malog i srednjeg poduzetništva te turizma i poljoprivrede temelj su razvoja, a razvoj podrazumijeva ulaganja i zapošljavanje. Zahvaljujući Vladi koja nam je omogućila fiskalnu decentralizaciju i na taj način osigurala znatno više prihoda u proračunu mi smo ih preusmjerili u podizanje standarda naših građana u vidu ulaganja u komunalnu infrastrukturu, smanjenje cijena vrtića, uvođenje produženog boravka u školi, smanjenje komunalnih doprinosa i naknada, ali i rješavanje poslovnog prostora Dalita na koji sam posebno ponosan, jer smo područje od 15 hektara zemljišta i proizvodne hale stavili u funkciju“, naglasio je u svom govoru gradonačelnik Damir Lneniček izrazivši nadu da uz daljnju potporu Bjelovarsko-bilogorske županije i Republike Hrvatske će se i dalje razvijati područje grada Daruvara.

Dan grada Daruvara svim Daruvarčankama i Daruvarčanima čestitao je i župan Damir Bajs.

„Moramo i trebamo napraviti sve što je u našoj moći da građani našeg kraja i mladi i stari vide ovdje svoju budućnost. Naša županija ovog trenutka vodeća je u trendovima porasta gospodarstva u gotovo svim važnim segmentima i tu smo među prvih pet županija Hrvatske. To pokazuju i podaci o porastu BDP-a. Moram napomenuti da naša Bjelovarsko-bilogorska županija ima niz projekata koje provodi, a dio njih je vezan i uz grad Daruvar. Mi očekujemo da do kraja naših mandata, ja ću to tako reći, naše investicije u gradu Daruvaru dosegnu 60 milijuna kuna. Mi u Županiji imamo potpisanih ugovora vezanih uz euro projekte pola milijarde kuna, a dobar dio toga se odvija i odvijat će se upravo ovdje na području grada Daruvara. Ti projekti vezani su ponajprije uz školstvo oko 35 milijuna kuna, tu ulazi i završena energetska obnove Glazbene škole Brune Bjelinskog, u dogradnji je Češka osnovna škola, a odobrena su sredstva za još pet naših škola na području Daruvara. Tu se nadovezuju i ulaganja u Dom zdravlja i Daruvarske toplice, a posebno bih istaknuo moje zadovoljstvo da je Daruvar ponovno postao grad sa željeznicom, odnosno da je ponovno stavljena u promet pruga. Posebno bih naglasio i razvoj turizma na području naše Županije, a tu veliko mjesto zauzima grad Daruvar. Naša ulaganja u Daruvarske toplice kojima smo osnivač doprinijet će daljnjem razvoju turizma, ali i još boljoj i uspješnijoj suradnji s OPG-ovima na vašem području“, istaknuo je župan Damir Bajs.

Svečana sjednica Gradskog vijeća bila je i prilika da se dodijele javna priznanja Grada Daruvara, a među laureatima koji su primili priznanja bio je i župan Damir Bajs koji je primio priznanje za počasnog građanina grada Daruvara za osobiti doprinos u provođenju projekata vezanih uz unapređenje školstva i obrazovanja na području grada Daruvara. 

„Ja se zahvaljujem u ime nagrađenih kao prvo Gradskom vijeću, vijećnicama i vijećnicima koji su izglasali ove odluke da možemo danas biti ovdje. Ja ću se zahvaliti i predlagačima. To su ljudi koji su zapazili moj rad i rad mojih su nagrađenih i predložili Gradskom vijeću da se donese takva odluka. Ja se želim zahvaliti gospođi Dinki Kavalir, gospođi Sanji Klubička i gospođi Romani Herout našim ravnateljica škola što su me predložile za počasnog građanina grada Daruvara. Meni osobno to puno znači. Kada govorimo o počasnom građaninu, ja nisam Daruvarčanin, ali kada svaki čovjek gleda kroz svoju povijest gdje je živio onda ja s punim pravom mogu reći da sam Daruvarčanin. Godinu dana svog života sam ovdje živio, išao sam ovdje u vrtić, moja familija je iz Daruvara i od najranijih dana do dana današnejeg, a ja se nadam i u budućnosti ću biti Daruvarčanin. Lijepo je doći u Daruvar kao u jedan od najljepših gradova u Hrvatskoj. Međutim, ljepota Daruvara ne proizlazi samo iz povijesti, ljepota Daruvara ne proizlazi samo iz činjenice nagrada već ljepota Daruvara proizlazi iz činjenice da ovdje žive dobri ljudi. I to bih posebno podcrtao. Meni je uvijek lijepo doći ovdje među ljude koji čine grad, koji se brinu o svom gradu i stoga zahvala i gradonačelniku i Gradskom vijeću i svima koji su omogućili da danas budemo nagrađeni“, istaknuo je župan Damir Bajs zahvalivši se u ime nagrađenih na svečanoj sjednici Gradskog vijeća.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
Obilježen Dan grada Daruvara
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a