• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Prosinac
29

ENERGETSKA OBNOVE PODRUČNE ŠKOLE FRANKOPANSKA U ZAVRŠNOJ FAZI, A RADOVI ZAPOČINJU NA JOŠ JEDNOJ INVESTICIJI BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE- OBNOVI PODRUČNE ŠKOLE DOLJANI

varsko-bilogorski župan Damir Bajs sudjelovao je na završnoj konferenciji europskog projekta energetske obnove OŠ Vladimira Nazora- Područne škole Frankopanska i dvorane, projekta vrijednog 7.1 milijun kuna.
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru

Jedna je to od većih investicija Bjelovarsko-bilogorske županije kojom se ova daruvarska škola temeljito obnavlja, a  radovi uključuju postavljanje nove ovojnice, izolaciju stropa, zamjenu vanjske stolarije, zamjenu krovišta, nove gromobranske instalacije i niz drugih radova.

Kada obnova završi, Bjelovarsko-bilogorska županija će uložiti dodatna sredstva u radove koji ne ulaze u energetsku obnovu poput bojenja zidova, novog namještaja i slično, sve s ciljem da učenici, njih 274,  i zaposlenici imaju standard 21. stoljeća.

„U obnovu je bila uključena vanjska toplinska ovojnica s izmjenom stolarije te krovište zgrade. Veseli nas što nam je naš župan Damir Bajs financijski omogućio da i dodatno uredimo naš unutarnji prostor krečenjem svih površina te lakiranjem parketa u školsko-sportskoj dvorani, što nije uključeno u projekt. Energetska obnova zgrade dovest će do smanjenja potrošnje energije za grijanje, povećanja standarda korištenja zgrade te naravno stvaranje ugodnijeg i zdravijeg okruženja. Sve nas, a posebno naše sadašnje i buduće učenike i učitelje veseli što će u obnovljenom prostoru boravak tijekom nastave biti još ugodniji i učinkovitiji. Želim se zahvaliti našem županu Damiru Bajsu i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji na svesrdnoj potpori, financijskoj i savjetodavnoj“, istaknula je ravnateljica OŠ „Vladimira Nazora“ Daruvar Kornelija Častek.

„Ponosan sam i izuzetno mi je drago što mogu u ime roditelja izraziti svoju zahvalnost na provedbi ovoga projekta. Završetkom projekta škola će biti iznimno lijep, ugodan, funkcionalan prostor. Djeca će raditi u sasvim drugačijim uvjetima“, rekao je član Školskog odbora Zoran Ileš. 

„Školstvo može i treba biti prozor u budućnost. Bjelovarsko-bilogorska županija je prije nekoliko godina bila zadnja na ljestvici hrvatskih županija po ulaganjima u školstvo. Ovoga trenutka drugi smo u Hrvatskoj po ulaganjima u školstvo. Mi toliko ulažemo zato što je to potrebno, a ova škola jedna je od 44 škole koje su obuhvaćene energetskom obnovom. S time da mi, uz energetske obnove, radimo dogradnje i gradimo nove škole, a ukupno u školstvo bit će uloženo oko 250 milijuna kuna. Naše škole sada su među najmodernijima u Hrvatskoj. Sva djeca su jednaka i bez obzira išli u područne ili matične škole svima želimo stvoriti podjednake uvjete rada“, naglasio je bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.

I dok je energetska obnova Područne škole Frankopanska i pripadajuće dvorane u završnoj fazi, radovi na još jednoj investiciji Bjelovarsko-bilogorske županije na području grada Daruvara- energetskoj obnovi OŠ Vladimira Nazora Daruvar- Područne škole Doljani započinju.

Energetska obnova Područne škole Doljani projekt je vrijedan 1.7 milijuna kuna za koji je danas potpisan ugovor s izvođačem radova.

Škola je to na kojoj se još uvijek vide ožiljci Domovinskog rata koji će energetskom obnovom biti sanirani.

Nakon energetske obnove Bjelovarsko-bilogorska županija uložit će dodatna sredstva za radove koji nisu obuhvaćeni projektom, a školu će opremiti i novim namještajem, sve s ciljem kako bi učenici i zaposlenici škole imali uvjete rada i održavanja nastave primjerene vremenu u kojem živimo.

„Područna škola Doljani jedna je od 6 naših područnih škola. Izgrađena je 1930. godine. Svesrdnom pomoći Bjelovarsko-bilogorske županije, na čelu sa županom Damirom Bajsom, ova naša stara dama dobit će novo ruho. Zahvaljujemo se Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, posebno županu Damiru Bajsu, što prepoznaje potrebu ulaganja u obrazovanje kao temelj naše budućnosti. Učenici i djelatnici imat će puno razloga za radost jer će nastavu pohađati u obnovljenim i novom opremom namještenim učionicama“, istaknula je ravnateljica OŠ „Vladimira Nazora“ Daruvar Kornelija Častek.

„Očekujem da se ovaj projekt dobro i kvalitetno odradi i vjerujem da će sve biti u redu i na ovom projektu, kao što je bilo i na ostalima koje smo radili u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji“, rekao je Ivica Tutić, vlasnik obrta Davona-Bau.

„Nakon 23 godine rada u ovoj Područnoj školi dočekat ću da se škola obnovi i da radimo u boljim i kvalitetnijim uvjetima. Do sada smo se trudili da nastava bude na visokoj razini, a naravno ako su uvjeti bolji tada će bolja biti i kvaliteta nastave. Osim mene, obnovi se sasvim sigurno vesele i naši učenici, roditelji i svi mještani mjesta Doljani“, naglasila je voditeljica PŠ Doljani Slavica Bublić.

„Zahvaljujem se županu Damiru Bajsu na pomoći našim školama i našim učenicima da dobiju najkvalitetnije moguće obrazovanje koje će, vjerujem, nakon ovakvih obnova i investicija u škole, biti kvalitetnije nego u nekim drugim jačim i većim sredinama u Republici Hrvatskoj“, rekao je Vladimir Bilek, saborski zastupnik za češku i slovačku nacionalnu manjinu. 

Investicijskim ciklusom ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije u daruvarsku OŠ Vladimira Nazora obuhvaćena je i matična škola, projekt vrijedan 14 milijuna kuna, kojem predstoji potpisivanje ugovora s izvođačem radova.

Bjelovarsko-bilogorska županija nizom investicija u školstvo ukupne vrijednosti preko 40 milijuna kuna grad Daruvar pretvorila je u veliko gradilište.

Niti u vrijeme korona krize investicije Bjelovarsko-bilogorske županije u školstvu i zdravstvu nisu zaustavljene, već naprotiv, pojačane su, a zahvaljujući tome danas možemo reći kako je Bjelovarsko-bilogorska županija najveći investitor u ovom dijelu Hrvatske.

U skladu s tim, na području naše županije projektom energetske obnove obuhvaćene su 44 školske zgrade, od kojih je njih 30-ak već završeno ili su pri završetku, a samim time 40% naših učenika ide u novoobnovljene školske zgrade.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
Ulaganje u školstvo u gradu Daruvaru
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a