Uvodna riječ
USTROJSTVO
PRORAČUN BBŽ
VODIČ ZA GRAĐANE
PET GODINA BBŽ U EU
Preuzmite .pdf
VI. IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA BBŽ
PRUZMITE ZAHTJEV ZA
OSTVARIVANJE PRAVA NA NAKNADU ZA NOVOROĐENČAD
FOTO GALERIJA
FOTO GALERIJA BBŽ
KOMUNICIRAJTE
S VAŠIM ŽUPANOM
Komunicirajte sa županom
ANKETA
KORISNIKA USLUGA BBŽ
english
deutch

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Travanj
2

EPIDEMIOLOŠKA SLIKA NA PODRUČJU BBŽ DOBRA, NOVOOBOLJELIH NEMA, JEDNA PACIJENTICA OTPUŠTENA IZ BOLNICE

Danas je održana sjednica Stožera civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije kojoj je u sjedištu županije prisustvovao manji broj članova Stožera, dok su ostali članovi županijskog Stožera rad sjednice pratili putem video linka isto kao i predsjednici svih gradskih i općinskih Stožera s područja Bjelovarsko-bilogorske županije.
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE

Nakon sjednice Stožera održana je konferencija za medije na kojoj je istaknuto kako je broj zaraženih na području Bjelovarsko-bilogorske županije ostao nepromijenjen zadnjih 5 dana odnosno da i dalje imamo 5 zaraženih osoba. Dvije nove zaražene osobe koje državni Stožer vodi pod područje Bjelovarsko-bilogorske županije su osobe koje imaju samo prijavljeno prebivalište na području Bjelovarsko-bilogorske županije, a ustvari borave na drugom području gdje su i testirani i gdje se i nalaze i nemaju doticaja s Bjelovarsko-bilogorskom županijom osim prijave prebivališta.


„Ovoga trenutka možda je najvažnija vijest da je objavljeno da je u našoj županiji broj zaraženih koronavirusom skočio s pet na sedam. Međutim, provjerom koju smo danas napravili utvrdili smo da se radi o situaciji koja je vezana više uz statistiku nego uz promjenu zdravstvenog stanja. To znači da, kada govorimo o broju zaraženih na području Bjelovarsko-bilogorske županije, njih je i dalje pet. Dvoje novo zaraženih su pripisani našoj županiji temeljem promjene koja ja nastupila 1. travnja, a to je da se zaraženi koronavirusom sada pripisuju županijama sukladno prebivalištu. Radi se o našim sugrađanima koji žive i rade u Zagrebu, koji su se tamo prijavili da imaju zdravstvene probleme, tamo je izvršeno i testiranje i utvrđeno je da su pozitivni. Međutim, oni su i dalje u Zagrebu, vodi ih zagrebačka zdravstvena služba i ne dolaze na područje županije. Prema tome, što se tiče naše ukupne situacije, bez obzira na ove promjene, mi i dalje imamo situaciju da u zadnjih pet dana nemamo promjenu broja zaraženih. Moram reći da je to odraz rada svih službi, uključujući posebice zdravstvene službe, policiju, ali ono najvažnije, građanstvo. Naime, svi zajedno smo u jednoj situaciji gdje jedan drugome možemo odmoći ili pomoći. Stoga, mjere samoizolacije, smanjivanje društvenih kontakata na najmanju moguću mjeru i sve što je vezano uz preporuke se mora poštivati da bi ovakva epidemiološka situacija kod nas ostala takva što je moguće duže“, istaknuo je župan Bajs i osvrnuo se na društvena okupljanja.

„Što se tiče društvenih okupljanja, kao što znate, upravo je ovaj Stožer kao prvi u Hrvatskoj zabranio javna okupljanja. Ovoga trenutka javljaju se zahtjevi za uspostavom lova na području županije. Stav državnog i ovog Stožera je da nema govora o nikakvim organiziranim lovovima na području županije dok je ova situacija. Jedino što je dozvoljeno je da lovočuvari provjere situaciju u lovištima, ništa drugo. Druga vijest vezana je uz obnovu rada, u ovom slučaju pekarnice. Temeljem odluke i Nacionalnog stožera i našeg Stožera, dozvoljeno je da pekarnice počnu raditi na području naše županije, od 6 ujutro do 17 sati. No, nije dozvoljeno da promijene asortiman proizvoda koji su do sada prodavali“, zaključio je župan Bajs. 

„Trebamo pohvaliti sve stanovnike naše županije jer izgleda da se svi dobro pridržavaju mjera koje su propisane od Nacionalnog stožera i to je sigurno ključna stvar u tome što mi još uvijek imamo samo pet zaraženih osoba. To je za svaku pohvalu. Vezano za ovu situaciju da je u našoj županiji sedam zaraženih koronavirusom, jučer, od 1.4. napravljena je nova digitalna platforma u koju upisuju podatke liječnici opće medicine, hitna, mi epidemiolozi, policija i državni inspektori . Drugačiji je postupak, da se osobe prijavljuju u neku županiju po mjestu prebivališta. Tih dvoje potvrđenih bolesnika imaju prebivalište na području Bjelovara, ali niti su bili ovdje prije nego su zaraženi niti otkako su zaraženi“, rekla je dr. med. Vesna Grgić epidemiologinja Zavoda za javno zdravstvo BBŽ.

„Do danas ujutro u Općoj bolnici Bjelovar testirano je 79 osoba. Od toga pet je osoba pozitivnih na koronavirus. Od njih, dvije ženske osobe bile su hospitalizirane na našem odjelu,  a tri osobe su u samoizolaciji doma. Jučer smo pustili jednu osobu, iz Bjelovara, na kućnu samoizolaciju. Ona je u dobrom općem stanju i pokazuje znakove oporavka. Nažalost, danas ujutro zbog pogoršanja plućnog nalaza kod jedne naše sugrađanke, premještena je na Kliniku za infektivne bolesti. Trenutno, u Općoj bolnici više nemamo na liječenju oboljelih od koronavirusa. Želio bih uputiti zahvalu i pohvalu našim sugrađanima i stanovnicima naše županije koji se pridržavaju uputa Stožera i dosljedno provode mjere za sprječavanje širenje koronavirusa. Poštovani sugrađani, izdržite i dalje provodite upute u vlastitom interesu, ali i u interesu cijele zajednice kako bi ovaj broj oboljelih ostao što dulje na ovoj razini“, naglasio je ravnatelj Opće bolnice Bjelovar dr. med. Ali Allouch.


„Aktivnosti policije danas prije svega provodimo usmjereno na kontrolu mjera samoizolacije. 517 osoba na području županije je u samoizolaciji. Samostalno provodimo i ciljane kontrole. Obilazimo sve njih. 968 obilazaka smo učinili. Naši građani dojavljuju, za one osobe za koje smatraju da imaju mjere samoizolacije. U 112 slučajeva do sada je to bilo. U 28 slučajeva utvrđeno je kršenje mjera samoizolacije. Aktivnosti policije usmjerene su i na kontrolu kretanja naših građana, kontrolu propusnica. Na devet policijskih punktova utvrdili smo 90 slučajeva gdje su građani došli bez propusnice. Od jučer je na snazi e-propusnica koju su dužni imati svi koje negdje žele putovati i imaju uvjete za to. Putem aplikacije e-građani mogu  zatražiti tu propusnicu i ukoliko ispunjavaju uvjete to će im biti ispunjeno“, naglasio je zamjenik načelnika Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske Hamdija Mašinović.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
STOŽER CIVILNE ZAŠTITE BBŽ I KONFERENCIJA ZA MEDIJE
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a