• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Listopad
1

GOTOVO STO TISUĆA KUNA POTPORE MATICI UMIROVLJENIKA BJELOVAR

U povodu Međunarodnog dana starijih osoba bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs potpisao je ugovor s predsjednikom Matice umirovljenika Bjelovar Josipom Crnogajem o financijskoj potpori projektu Udruge za 2019. godinu.
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar

Naime, bjelovarska Matica umirovljenika javila se na županijski Javni poziv za financiranje programa i projekata udruga umirovljenika iz sredstava proračuna Bjelovarsko-bilogorske županije za 2019. godinu s programom „Organizacija aktivnosti članova Matice umirovljenika Bjelovar 2019“.

Županija je Matici, koja trenutno broji oko 900 članova,  namijenila sredstva u iznosu od 95 tisuća kuna koja će biti utrošena za organizacije prigodnih manifestacija, županijske susrete umirovljenika te za ostale aktivnosti vezane uz zdravstvenu skrb i socijalne potrebe umirovljenika.

„Drago mi je što potpisujemo ovaj ugovor jer da nema potpore Županije mi ne bi mogli raditi. Naša Matica umirovljenika ima 900 članova i ovim putem zahvaljujemo Županiji i gospodinu županu na pomoći“, rekao je predsjednik Matice umirovljenika Bjelovar Josip Crnogaj. 

„Trenutno s deset naših članova radimo na aktivnostima vezanim uz informatiku. Prošli vikend imali smo zabavu za Dan starijih osoba. Od drugih aktivnosti, organiziraju se izleti u toplice, obilježavamo prigodne datume poput Dana žena i Dana starijih osoba, a tu je i pomoć pri nabavi ogrjeva. Zahvaljujem Županiji“, istaknuo je tajnik bjelovarske Matice umirovljenika Ivan Tomić.


Inače, u okviru navedenog Javnog poziva Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala je milijun kuna.

Program je to koji naša Županija provodi od 2013. godine i na taj način podupire umirovljeničke udruge u nizu njihovih aktivnosti čiji se opseg povećava iz godine u godinu.

Programi i projekti koje udruge prijavljuju sve su raznovrsniji i kreativniji, a tiču se socijalnih potreba za umirovljenike, zdravstvene skrbi, programa koji se odnose na društveni dio, natjecanja, druženja, dodatnog obrazovanja.

I dok su te 2013. umirovljeničke udruge s manje projekata konkurirale za sredstva, posljednjih šest godina ta brojka znatno je porasla, pa tako danas govorimo o odobrenih 25 projekata Matica i Udruga umirovljenika.

Naime, u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji živi gotovo 24 tisuće umirovljenika. Stoga, Bjelovarsko-bilogorska županija posebno brine da naši sugrađani treće životne dobi imaju niz aktivnosti. To dokazuje i činjenica da je naša Županija po izdvajanjima za umirovljenike vodeća Županija u Hrvatskoj.

Inače, uz Javni poziv Bjelovarsko-bilogorska županija provodi još niz programa i projekata koji idu ka podizanju standarda življenja naših umirovljenika. To se ponajprije odnosi na provođenje europskog projekta „Za žene Bjelovarsko-bilogorske županije“, Program 50 plus kao i projekt obnove bjelovarskog Doma za starije osobe u vrijednosti 15 milijuna kuna. 

„Bjelovarsko-bilogorska županija je županija u kojoj svaki peti stanovnik ima iznad 65 godina. To pokazuje da postoji veliki broj onih koji trebaju pomoć zajednice u nizu aktivnosti. Jasno, obitelj je najvažnija kao i društveno okruženje u kojem jesu, ali potrebne su i aktivnosti  koje se mogu provesti na neke druge načine. Bjelovarsko-bilogorska županija od 2013. pa nadalje kontinuirano podupire rad naših umirovljeničkih udruga, a po izdvajanjima za umirovljenike mi smo prva Županija u Hrvatskoj i apsolutno i relativno“, izjavio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
Potpis ugovora s Maticom umirovljenika Bjelovar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a