• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Srpanj
22

GRAĐEVINSKOM INVESTICIJKOM BOOMU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE PRIDRUŽUJE SE I KOMPLETNA OBNOVA OŠ MIRKA PEREŠA KAPELA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs prisustvovao je potpisivanju ugovora s izvođačem radova tvrtkom Jukić – DAM d.o.o. vezanog uz europski projekt energetske obnove Osnovne škole Mirka Pereša Kapela projekta vrijednog 2,4 milijuna kuna.
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA

Time Bjelovarsko-bilogorska županija nastavlja građevinski investicijski boom kao najveći investitor u ovom dijelu Hrvatske s investicijama od pola milijarde kuna, a trenutno je u županiji aktivno dvadesetak gradilišta.

U njih ulazi i kompletna energetska obnova Osnovne škole Mirka Pereša Kapela koja podrazumijeva postavljanje vanjske ovojnice, izolaciju stropova, izolaciju podova, zamjenu vanjske stolarije, postavljanje nove LED rasvjete, poboljšanje postojećeg sustava grijanja i druge potrebne radove.

Kada se obnova i završi Bjelovarsko-bilogorska županija uložit će dodatna sredstva u radove koji ne ulaze u energetsku obnovu poput bojanja zidova, novog namještaja i slično.

Značit će no  to novi standard i uvjete školovanja prilagođene 21. stoljeću za učenike koji pohađaju školu u Kapeli njih 152 i tridesetak njihovih nastavnika i učitelja.

Bjelovarsko-bilogorska županija prije sedam godina bila je zadnja na ljestvici hrvatskih županija po povlačenju europskih sredstava, a sada je na trećem mjestu. Najveći dio projekata za koji je osigurano sufinanciranje europskim novcem ulaže se upravo u zdravstvo i školstvo. Samo u energetsku obnovu uključeno je 44 školska objekta u koja će se u konačnici uložiti 160 milijuna kuna.

Samim time ostvaruje se zacrtani cilj Bjelovarsko-bilogorske županije, a to je da do kraja ovog mandata 90 posto naših učenika ide u novoobnovljene škole – škole 21. stoljeća.

„Energetska obnova zgrade nam je zaista potrebna. Što se tiče financiranja, 1 milijun i 329 tisuća kuna smo dobili od Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja, 703 tisuće i 202 kune od Fonda za zaštitu okoliša, a preostalo je na nama i našem osnivaču. U iznos koji nam je odobren, osim navedenih radova uključeni su još i izrada glavnog projekta, stručni nadzor, vođenje projekta, usluge koordinatora tijekom zaštite na radu tijekom građenja, energetski pregledi, izvješće i energetski certifikat. Najviše se zahvaljujem našem županu i načelniku, koji nam itekako pomažu u radu i napretku te Bjelovarsko – bilogorskoj županiji i Općini Kapela što ulažu u našu školu. To se zaista i vidi“ naglasila je Anamarija Tuškan ravnateljica OŠ Mirka Pereša Kapela.

„Zahvaljujemo se svima koji su svojim trudom i radom doveli do ovoga. Sav taj trud prvenstveno je za dobrobit naših učenika, koji će u novim i boljim uvjetima imati kvalitetnije obrazovanje“, rekao je predsjednik Školskog odbora OŠ Mirka Pereša Kapela  Božidar Altus.

„Ulaganje u školstvo i obrazovanje je ulaganje u budućnost. Mi imamo dosta iskustva u obnovi škola i firma smo koja je na ovom području, ali i šire, radila na puno škola i projekata, isključivo što se tiče energetske obnove“, naglasio je direktor tvrtke Jukić-DAM d.o.o., Danijel Jukić.

„Danas je Dan općine Kapela i ovo potpisivanje je dodatno uljepšalo današnji datum. Svi mi koji ovdje živimo znamo koliko je Osnovnoj školi Mirka Pereša Kapela bila potrebna obnova. Općina će i dalje biti na raspolaganju te će školi pomagati u svim aspektima. Mi nemamo preveliki proračun, no drago nam je se svake godine dogodi određena promjena na bolje. Izvođaču radova želim lijepo vrijeme i što manje problema vezanih uz COVID 19“, istaknuo je načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec.

„Ja vjerujem da ovo što danas radimo će doprinijeti jednom standardu koji mora biti jednak i svi imaju pravo na, primjerice, jednaki školski standard. Bjelovarsko-bilogorska županija je pri šest pol godina bila zadnja u Hrvatskoj po povlačenju europskih sredstava, a mi smo sada treći po apsolutnom povlačenju novca od bilo koje županije u Hrvatskoj. Moram reći da je to jedan napor koji smo svi zajedno napravili i jednim dijelom se odnosi i na školstvo. U tim euro projektima imamo najveći EU projekt u Hrvatskoj i najveći EU projekt u bilo kojoj županiji, a to je gradnja nove zgrade Opće bolnice Bjelovar, ali imamo i manje projekte. To mogu biti područne škole ili obnova naše Osnovne škole Mirka Pereša u Kapeli. Ja sam rekao da ćemo dati pozornost upravo na škole i očekujemo da  školske godine 2021./2020. devedeset posto učenika bude u novoobnovljenim školama. Samo takvim ulaganjima se može napraviti promjena, jer mi radimo i najmanje škole, jer svako dijete ima pravo na jednaki standard, ili ovakve matične škole. Ulaganje u školstvo je ulaganje u budućnost. 2,4 milijuna kuna koji su predviđeni za ovaj projekt neće biti dovoljni i Županija će osigurati dopunska sredstva za sve ono što nije ušlo u energetsku obnovu poput bojanja zidova, rješavanje pitanja unutarnje stolarije ili pak novog namještaja. I tek ovakvim potezom moramo napraviti razliku“, istaknuo je župan Bajs u Kapeli i najavio daljnja ulaganja u Osnovnu školu Kapela, točnije izgradnju nove školsko-sportske dvorane.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
POTPIS UGOVORA SA IZVOĐAČEM RADOVA ZA OBNOVU OŠ KAPELA
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a