• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Travanj
30

GRAĐEVINSKOM INVESTICIJKOM BOOMU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE PRIDRUŽUJE SE I KOMPLETNA OBNOVA PODRUČNE ŠKOLE U IVANOVOM SELU

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs prisustvovao je potpisivanju ugovora s izvođačem radova vezanog uz europski projekt energetske obnove Područne škole u Ivanovom Selu na području grada Grubišnog Polja vrijedne 1,4 milijuna kuna.
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO

Stav Bjelovarsko-bilogorske županije i njenog čelnog čovjeka župana Damira Bajsa je da izlazak iz krize uzrokovane pandemijom koronavirusa nije moguć uz štednju javnog sektora, što su mišljenja mnogih čelnika jedinica lokalne samouprave, već upravno suprotno povećanje javnih investicija i osiguravanje posla našim građevinarima i srodnim djelatnostima u vremenima krize.
I upravo u toj situaciji porast javnih investicija je ključan, a Bjelovarsko-bilogorska županija iako je već sada najveći investitor na području županije kreće u novi investicijski ciklus.

Uz već postojeće radove na 15-ak gradilišta u županiji vrijedne 330 milijuna kuna, Bjelovarsko-bilogorska županija ovog trenutka ima spremne projekte za raspisivanje natječaja i osigurana sredstva za još 15-ak investicija vrijednih 110 milijuna kuna, a vezane uz graditeljstvo i popratne industrije.

Jedan od projekata je i kompletna energetska obnova Područne škole Ivanovo Selo u koju ulazi postavljanje vanjske ovojnice, izolacija stropova, izolacija podova, zamjena vanjske stolarije, obnova krovišta, postavljanje gromobranske instalacije, postavljanje nove LED rasvjete, rekonstrukcija grijanja i drugi potrebni radovi. Kada se obnova i završi Bjelovarsko-bilogorska županija uložit će dodatna sredstva u radove koji ne ulaze u energetsku obnovu poput bojanja zidova, novog namještaja i slično.

Značit će no  to novi standard i uvjete školovanja prilagođene 21. stoljeću za učenike koji pohađaju tu malu češku manjinsku školu u Ivanovom Selu  i njihove učitelje.

No, nisu to jedina ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije u školstvo na području grada Grubišnog Polja. Naime, već je završena obnova grubišnopoljske matične škole Ivana Nepomuka Jemeršića, srednje škole Bartola Kašića i školsko-sportske dvorane projekta u koji je ukupno uloženo preko 14 milijuna kuna. Pred raspisom natječaja za izvođača radova je projekt energetske obnove Područne škole u Velikim Zdencima vrijedan 3,5 milijuna kuna.

Zbrojem svih tih investicija Bjelovarsko-bilogorska županija pokrenula je građevinski investicijski boom u gradu Grubišnom Polju ulaganjem samo u školstvo europskih i vlastitih sredstava od gotovo 20  milijuna kuna.


„Škola je započela svoju gradnju 1949. godine, a otvorena je u ljeto 1950. Jedino ozbiljnije ulaganje bilo je davne 1971. godine kada je krov prekriven salonitnim pločama. U ovoj školi cjelokupna nastava odvija se na češkom jeziku. Vjerujem da će ovo ulaganje potaknuti stanovnike Ivanovog Sela, ali i okolnih sela, obitelji češke nacionalnosti, ali isto tako i sve druge da upišu svoju djecu baš ovdje. Projekt težak oko 1.4 milijuna kuna obuhvaća kompletnu energetsku obnovu koja podrazumijeva izmjenu stolarije, krovišta, fasade, izolaciju stropa i poda, novi sustav grijanja i led rasvjetu. Uz tu ovu školu kada se sve zbroji, dolazimo do ulaganja od 20 milijuna kuna koje smo uložili u sve naše zgrade i sve naše škole bit će obnovljene. Malo je reći hvala našem osnivaču, Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i županu Damiru Bajsu. Ja bih rekla da će o vašim djelima najviše svjedočiti zadovoljna i sretna lica naših učenika i djelatnika kojima ste upravo vi omogućili da rade u uvjetima o kojima su donedavno mogli samo sanjati“, rekla je prilikom potpisivanja ugovora ravnateljica Osnovne škole Ivana Nepomuka Jemeršića Snježana Šeliš.

„Ovim putem se želim zahvaliti, u ime djece, njihovih roditelja i Mjesnog odbora, našoj ravnateljici, našem županu i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Ovo će biti praktički nova zgrada nakon obnove i puno će nam značiti“, naglasila je predsjednica Mjesnog odbora Ivanovo Selo Danijela Šoma.


„Očekujem uspješnu i pozitivnu suradnju. Imamo iskustva na energetskim obnovama školskih ili drugih javnih objekata. Potrudit ćemo se da to bude odrađeno u najkraćem mogućem roku i sa zadovoljstvom na sve strane“, istaknuo je ispred izvođača radova Davor Alaber, direktor tvrtke Gradnja Alaber d.o.o.


„U ovom trenutku prva i osnovna briga nam je zdravlje građana. Pandemija koronavirusa je nešto što je promijenilo živote svih nas, a zdravlje je na prvom mjestu. Sada smo mi županija s gotovo najmanjim brojem zaraženih u Republici Hrvatskoj. Pandemija koronavirusa uzrokovala je probleme i u gospodarstvu naše županije i šire. Bjelovarsko-bilogorska županija ovog trenutka ima petnaestak potpisanih sporazuma o gradnji vrijednih oko 330 milijuna kuna. Bjelovarsko-bilogorska županija neće štedjeti na investicijama. Dogovorili smo se da se potpiše sve ono što je bilo završeno, a novih 15 natječaja tek treba uslijediti. Želimo da tih pola milijarde kuna investicija pomogne našem obrtništvu, gospodarstvu i građevinarstvu da preživi ova teška vremena. Mi ne da ćemo nastaviti investicije, nego ćemo ih još i pojačati. Kada govorimo o školstvu, naš cilj je jednostavan, a to je da 9 od 10 učenika iduće godine ide u novoobnovljene škole. Kako stvari stoje, mi smo vrlo blizu tome da to riješimo. A možda jedan od najboljih primjera upravo je Grubišno Polje gdje su bile neke od najvećih investicija u školstvu u Republici Hrvatskoj. Prošle godine obnovljene su osnovna i srednja škola, završena je obnova školsko-sportske dvorane. Pred nama je i drugi cilj, da se to nastavi u županiji i Grubišnom Polju. Pred nama je obnova škole i u Velikim Zdencima i time će se završiti ciklus koji treba riješiti pitanje učenika u Grubišnom Polju“, zaključio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
POTPIS UGOVORA U PŠ IVANOVO SELO
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a