• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Svibanj
19

JEDAN U NIZU PROJEKATA KOJIM ŠKOLSTVO BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE DOŽIVLJAVA PREOBRAZBU JE I ENERGETSKA OBNOVA OŠ ČAZMA-EUROPSKI PROJEKT VRIJEDAN 10 MILIJUNA KUNA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima obišao je radove na europskom projektu energetske obnove Osnovne škole Čazma.
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma

Riječ je o projektu vrijednom 10 milijuna kuna, a radovi obuhvaćaju zamjenu stolarije, obnovu krovišta, postavljanje nove termo ovojnice, obnovu stropova i podova, ugradnju nove led rasvjete kao i radove na dvorani.

No, u Osnovnoj školi Čazma, kao i u svim drugim školama koje su obuhvaćene europskim projektom energetske obnove, izvodit će se i potrebni dodatni radovi koji nisu uključeni u europski projekt. Sredstva za to osigurat će Bjelovarsko-bilogorska županija, kao i za opremanje škole novim namještajem.

Sve to uvelike će pridonijeti podizanju standarda i kvalitete nastave u čazmanskoj Osnovnoj školi, a 420 učenika i 70-ak zaposlenika škole imat će puno bolje uvjete za rad i učenje.

„Sretni smo što se škola obnavlja nakon dugo vremena i jedva čekamo povratak djece u škole. Nije bilo dovoljno učionica za predmetnu nastavu, učitelji u predmetnoj nastavi nisu imali svoje prostore, a ovim radovima će ih dobiti“, rekla je Anita Mikulandra, članica Školskog odbora.

„Od stare knjižnice napravljena je nova učionica, preuređujemo još dio učionica, a iznad dvorane smo dobili dvije nove učionice. Ovom energetskom obnovom dobili smo gotovo pet novih učionica i zbornicu, čime će se zasigurno poboljšati uvjeti rada“, istaknula je ravnateljica OŠ Čazma Lidija Osman.

„Radovi teku normalno, škola je dosta stara pa ima i nepredviđenih radova, ali mislim da ćemo ih završiti na zadovoljavajući način“, kazao je Ivica Kušić, vlasnik tvrtke Kapitel d.o.o Ivanić Grad, izvođač radova.

Podsjetimo, u vrijeme pandemije koronavirusa započete investicije Bjelovarsko-bilogorske županije, među kojima je i energetska obnova škole u Čazmi, nisu zaustavljene, već naprotiv nastavljene su, a Bjelovarsko-bilogorska županija krenula je i u novi investicijski ciklus.

Naime, stav Bjelovarsko-bilogorske županije i njenog čelnog čovjeka župana Damira Bajsa je da izlazak iz krize uzrokovane pandemijom koronavirusa nije moguć uz štednju javnog sektora, već upravno suprotno, povećanjem javnih investicija i osiguravanjem posla našim građevinarima i srodnim djelatnostima u vremenima krize.

Bjelovarsko-bilogorska županija ovoga je trenutka najveći investitor u županiji u kojoj su u tijeku radovi na 15-ak gradilišta vrijednih 330 milijuna kuna i niti jednog trenutka Bjelovarsko-bilogorska županija i njen čelni čovjek župan Damir Bajs nisu dvojili da li ih treba nastaviti.

Osim toga, Bjelovarsko-bilogorska županija ovoga trenutka ima spremne projekte za raspisivanje natječaja i osigurana sredstva za još 15-ak investicija vrijednih preko 100 milijuna kuna, a vezane uz graditeljstvo i popratne industrije.

Inače, uz obnovu Osnovne škole Čazma u tijeku su i radovi na Područnoj školi u Gornjem Dragancu, a pred raspisom natječaja za izvođača radova za obnovu školskih zgrada su i Područne škole u Mikloušu i Dapcima. Tako će ukupna ulaganja u školstvo na području grada Čazme od strane Bjelovarsko-bilogorske županije iznositi 20 milijuna kuna.

Osnovna škola Čazma jedna je od 44 škole na području naše županije  obuhvaćene europskim projektom energetske obnove u koje će ukupno biti uloženo 160 milijuna kuna, a završetkom njihovih obnova 90 posto učenika ići će u nove, modernizirane škole.

Naime, ulaganje u obrazovanje, djecu i znanje prioritet je Bjelovarsko-bilogorske županije. U prilog tome ide i činjenica da je Bjelovarsko-bilogorska županija druga Županija u Hrvatskoj po povlačenju sredstava Europske unije vezano uz energetsku obnovu istih.

„Kada govorimo o školstvu, Bjelovarsko-bilogorska županija ima 15-ak objekata koji su trenutno u energetskoj obnovi. Jedna od najvećih obnova je upravo ovdje u Čazmi. Ključni element je taj što će standard naših učenika i svih zaposlenih u OŠ Čazma biti podignut. Ovo je objekt iz 1950-ih godina koji zahtijeva puno dopunskih radova, tako da ukupni iznos će biti premašen. Bjelovarsko-bilogorska županija  će dopunski iznos financirati s oko milijun i pol kuna. Veseli me što ćemo nakon završetka radova imati još posla. Ne želimo da škola izvana izgleda kao nova, a da su iznutra stare klupe ili nepotrebni elementi. To nije financirano iz EU fondova već te troškove snosi Županija“, istaknuo je prilikom obilaska radova župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
Obilazak radova na energetskoj obnovi OŠ Čazma
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a