• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Travanj
13

JOŠ JEDNO SJAJNO IZDANJE SMOTRE MANJINSKOG STVARALAŠTVA BBŽ

U Daruvaru je protekle subote održana 5. Smotra manjinskog stvaralaštva Bjelovarsko-bilogorske županije. Riječ je o jedinstvenoj manifestaciji kojom nacionalne manjine našega kraja promoviraju bogatstvo svoje kulture, tradicije i običaja, a kojoj je pokrovitelj Bjelovarsko-bilogorska županija.
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ

Jedna od posebnosti naše županije je i veliki broj nacionalnih manjina čiju kulturu i tradiciju Bjelovarsko-bilogorska županija, zajedno s brojnim manjinskim udrugama i društvima, godinama vrijedno njeguje.  Smotra manjinskog stvaralaštva jedna je od manifestacija kojima se posljednjih godina promiču upravo takve vrijednosti,a kojoj je ove godine domaćin bila češka nacionalna manjina.

Prvi dio programa održan je na središnjem daruvarskom trgu  gdje su svoju etno i gastro ponudu predstavila mnoga manjinska društva.  Nakon toga uslijedio je kulturno-umjetnički program u kino-dvorani „30.svibnja“ koja je bila ispunjena do posljednjeg mjesta,a svi prisutni mogli su uživati u dvosatnom programu ispunjenom pjesmom i plesom.

Bogatstvo svoje kulture i običaja predstavile su Česke besede iz Daruvara, Doljana, Doljana, Gornjeg Daruvara i Ljudevit Sela, SKD Prosvjeta Garešnica, Daruvar i Grubišno Polje, Zajednica Mađara Bjelovara i Grubišnog Polja, Udruga Roma Bjelovar, Udruga Nijemaca i Austrijanaca Sirač te, kao posebni gosti, predstavnici većinskog naroda, Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo Šandrovac.

I ove godine Smotra manjinskog stvaralaštva održana je pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije,a nastupilo je četiristotinjak sudionika „Ovo je već 5. Smotra manjinskog stvaralaštva u našoj Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i drago mi je da se svake godine na ovaj način pokazuje bogatstvo svega onoga što pružaju naše manjine. Evo danas ovdje vidimo štandove, vidimo veliki broj ljudi, sve što se pruža od  kulturnog dobra, ali i gastronomskog užitka koji  obilježava upravo ovaj kraj Hrvatske. Ja sam isto iskoristio priliku pa sam bio na nizu štandova i popričao sa sudionicima današnje Smotre, sa Česima, Mađarima, pripadnicima srpske i romske nacionalne manjine. Lijepo je vidjeti sve nas zajedno i danas ovdje može se puno toga vidjeti, probati . A kada govorimo o našim jelima, rekao bih da gastronomija naše županije odražava upravo to bogatstvo utjecaja kroz povijest. Tako da imamo i naznake mađarske kuhinje, češka nacionalna jela su zapravo ovdje sasvim uobičajena te romska kuhinja koja također daje štih našoj kuhinji. To je možda prednost i u turizmu. Kad govorimo o turizmu, upravo autohtona jela, ali  i ona koja su kroz povijest prožeta utjecajem raznih naroda, pokazuju zapravo ono bogatstvo koje imamo. Mislim da je to prednost koja ne da će se koristiti, nego koja se već sada koristi“, rekao je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
Smotra manjinskog stvaralaštva BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a