• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2017.
Lipanj
14

KONSTITUIRAJUĆA SJEDNICA ŽUPANIJSKE SKUPŠTINE BBŽ

U srijedu 14. lipnja održana je Konstituirajuća sjednica Županijske skupštine Bjelovarsko – bilogorske županije. Svečanu sjednicu otvorila je Branka Saks, predstojnica Ureda državne uprave u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji.

Za predsjednicu Županijske skupštine Bjelovarsko-bilogorske županije izabrana je Đurđica Ištef Benšić s 22 glasa za i 17 suzdržanih oporbenih glasova HDZ-a, HSS-a i HSLS-a.

„Hvala na ukazanom povjerenju na izboru predsjednice u narednom mandatnom razdoblju od 2017. do 2021. godine. Vjerujem da ću svojim radom na ovoj izuzetno važnoj političkoj poziciji opravdati povjerenje koje ste mi dali. Novim izborima dobili smo kredit od naših građana koji moramo vraćati u naredne četiri godine. Glavnica neka nam bude što više odobrenih, realiziranih i provedenih projekata koji su od interesa svih građana naše županije“, rekla je novoizabrana predsjednica Županijske skupštine BBŽ Ištef Benšić.

Za potpredsjednike Županijske skupštine BBŽ izabrani su jednoglasno Zlatko Barila i Silvestar Štefović.

„Naravno da očekujem dobar rad skupštine koja je i do sada uvijek radila dobro. Nadam se da ćemo kao oporba raditi na dobrobiti naših građana i da ćemo sve ono za što smo se zalagali u kampanji moći realizirati. Kao čelni čovjek Hrvatske demokratske zajednice Bjelovarsko – bilogorske županije vjerujem da ćemo biti konstruktivna, ali i kritička oporba“, rekao je čelni čovjek oporbe u Županijskoj skupštini ispred HDZ-a Miro Totgergeli.

„Skupština je sada formirana i za dalje je ključna suradnja između župana, kao tijela izvršne vlasti i Županijske skupštine. Pred nama je niz aktivnosti i odluka koje će se provesti i donijeti upravo kroz skupštinu. Zajednički prioritet svakako je napredak naše županije, u smislu razvoja gospodarstva, socijalnih mjera, poljoprivredi, zdravstvu i školstvu. Očekujem da će u ovom sazivu biti različitih političkih okvira, no i zajedništva po pitanjima aktivnosti koje su važne za naše građane“, naglasio je župan Damir Bajs.

VIJEĆNICI ŽUPANIJSKE SKUPŠTINE BBŽ:

1. MIRO TOTGERGELI  -  HDZ
2. BORO BAŠLJAN  -  HSS
3. ĐURĐICA ĆASAR  -  HSLS
4. MARIJAN CONER  -  HDZ
5. ANAMARIA ŠEPL PLENTAJ  -  HDZ
6. RUŽA HRGA  -  HDZ
7. ŽELJKO BIŠĆAN  -  HSS
8. MILAN FILIPOVIĆ  -  HDZ
9. DANIJELA ŠAJTAR  -  HDZ
10. MARIJO PUŠKARIĆ  -  HSLS
11. IVAN BELJAN  -  HSS
12. MLADEN MARINKOVIĆ  -  HDZ
13. ŽELJKO STARČEVIĆ  -  HDZ
14. SILVESTAR ŠTEFOVIĆ  -  HDZ
15. ANDREA PRUGOVEČKI KLEPAC  -  HSS
16. IVICA VRANJIĆ  -  HDZ
17. NENAD RAJČEVIĆ  -  HSLS
18. MATIJA JASENKO  –  D.BAJS NL
19. ĐURĐICA IŠTEF BENŠIĆ –  D.BAJS NL
20. SANDRA FRČO  -  HNS
21. ZLATKO BARILA  -  HSU
22. VLADIMIR BILEK  -  NEZAVISNI
23. STANKO GRČIĆ  –  HSS BRAĆE RADIĆ
24. MATO MLINARIĆ  -  NSH
25. OZREN BOSANAC  -  ORAH
26. SINIŠA GLAVAŠ   -  BUZ
27. MIROSLAV ČAČIJA  -  HDSS
28. ŽELJKO HELD  -  SU
29. MARIO PRESKOČIL  –  D.BAJS NL
30. MARIJAN DAUTANAC  -  HNS
31. MARIJA KUBIŠTA  -  HSU
32. MILAN IVANČEVIĆ  -  HSU
33. INES ŠARIĆ  -  NEZAVISNA
34. DRAŽEN PAUN  –  D.BAJS NL
35. VEDRAN BABIĆ  -  SDP
36. TIHOMIR JAIĆ  -  SDP
37. DRAŽEN PAVLOVIĆ  -  SDP
38. SLAVKO ĐURĐEVIĆ -  SDP
39. MILAN RADAKOVIĆ  -  SDP
40. SNJEŽANA VRABEC  -  MOST
41. TOMISLAV KOZINA  -  MOST

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a