• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Siječanj
25

KVALITETA LOVIŠTA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE MEĐU NAJBOLJIMA U HRVATSKOJ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima prisustvovao je tradicionalnom županovom lovu koji se održao u Velikom Grđevcu.
Županov lov

Događanje je to koje organizira Lovački savez Bjelovarsko-bilogorske županije s ciljem promocije lovnog turizma naše županije i njenih lovišta koja se svrstavaju među najljepša i najbogatija u Hrvatskoj.

Treba istaknuti kako je Bjelovarsko-bilogorska županija po kvaliteti lovišta i brizi za njih pri vrhu hrvatskog lovstva. Ono što je ključno jest da tu kvalitetu održavaju i na njoj rade ponajviše domaći lovci.

Naime, na području naše županije nalazi se 43 zajednička i 20 državnih lovišta, a upravo za sva 43 zajednička lovišta lovozakupnici su s područja Bjelovarsko-bilogorske županije.

Bogatstvo koje Bjelovarsko-bilogorska županija posjeduje u vidu brojnih lovišta mora se i njegovati, a tome su posvećeni naši lovci u čiji opseg posla spada i briga o prirodi, o autohtonim vrstama, borba protiv bolesti koje napadaju divljač.

Kako bi im pomogla u njihovu radu i djelovanju, i sama Bjelovarsko-bilogorska županija puno ulaže u lovstvo pomažući svoje lovačke udruge. Tako su prije nekoliko dana potpisani ugovori s lovačkim udrugama koje su se javile na županijski Javni poziv za dodjelu novčanih potpora za razvoj i unapređenje lovstva na području Bjelovarsko-bilogorske županije.

Dodijeljena su im sredstva u iznosu od 450 tisuća kuna, a riječ je o dvanaest mjera kojima Bjelovarsko-bilogorska županija pomaže lovačke udruge na svom području.

Lovstvo je duboko ukorijenjeno u tradiciju našega kraja, a kako bi se tradicija nastavila brine Bjelovarsko-bilogorska županija koja dodjelom subvencija lovačkim udrugama želi dati dodatan vjetar u leđa te na taj način doprinijeti i razvoju lovnog turizma.

„Već tradicionalno, desetak i više godina, okupljamo se u županovom lovu, a nazvali smo ga tako jer je to lov u čast našem županu s kojim jako dobro surađujemo. Mi svake godine imamo nove aktivnosti koje Županija subvencionira, a to nam nameću događanja u prirodi kao što je ove godine bilo aktualno liječenje jelenske i srneće divljači od velikog američkog metilja. Ovom prilikom zahvaljujem se županu i Županiji na dobroj suradnji“, rekao je predsjednik Lovačkog saveza BBŽ Mato Kovačević.

„Jedna od tradicija naše županije je i lovstvo, a naša lovišta su među najboljima u Hrvatskoj. Nije to samo zbog prirodnih predispozicija nego i zbog ljudi koji brinu o tome. Kada govorimo o tome onda ću reći da je naša županija jedna od tek dvije-tri u Hrvatskoj gdje sva zajednička lovišta imaju lovci s područja županije. To je politika i mene kao župana i Županije. Mislim da lovci našega kraja imaju posebnu odgovornost prema ljudima s kojima žive“, istaknuo je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
Županov lov
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a