• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2012.
Travanj
20

“Mali majstor” u Velikom Trojstvu

U općini Veliko Trojstvo nedovoljan je broj samostalnih malih poduzetnika obrtnika iako postoji potreba za obrtničkim djelatnostima, velik je broj nezaposlenih i onih koji putuju na posao izvan mjesta.

Stoga se javila želja za promidžbom i prikazom obrtničkih zanimanja, kako bi se povećao interes učenika za proizvodna zanimanja i povećao upis učenika u obrtničke srednje škole. Svi navedeni razlozi potaknuli su Osnovu školu Veliko Trojstvo na pokretanje projekta „Mali majstor“. Ove godine po prvi puta održati će se takmičenje 21. travnja u prostoru škole i Društvenog doma općine Veliko Trojstvo. Projekt „Mali majstor“ okupit će 30 ekipa iz naše županije, drugih županija, Grada Zagreba, te dvije ekipe iz inozemstva iz Republike Mađarske i Republike Austrije. Ekipe će se sastojati od dva člana - natjecatelja (šesti ili sedmi razred osnovne škole, 12 ili 13 godina) i jednog mentora - učitelja tehničke kulture ili pedagoga tehničke kulture. Za takmičenje je škola sama nabavila 7 strojeva i 15 posudili. Izradom uporabnog predmeta učenici će pokazati znanje i vještine koje su usvojili. Iskustvo koje steknu na susretnu pomoći će im da lakše odrede svoje interese u budućem razvoju kao člana našeg društvenog okruženja.

   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a