• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Studeni
4

MATICI UMIROVLJENIKA ČAZMA I UDRUZI ANTIFAŠISTIČKIH BORACA I ANTIFAŠISTA GRADA ČAZME DODIJELJENA SREDSTVA U UKUPNOM IZNOSU OD 46 TISUĆA KUNA U OKVIRU ŽUPANIJSKIH JAVNIH POZIVA

Zamjenik bjelovarsko-bilogorskog župana Neven Alić potpisao je Ugovore o financijskoj potpori projektima udruge za 2019. godinu s predsjednicom Matice umirovljenika Čazma Ivankom Bukovac i dopredsjednikom Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme Rudolfom Dužom.
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme

Naime, čazmanska Matica umirovljenika javila se na županijski Javni poziv za financiranje programa i projekata udruga umirovljenika iz sredstava proračuna Bjelovarsko-bilogorske županije za 2019. godinu s programom „Organiziranje i poboljšanje uvjeta života umirovljenika s područja grada Čazme“.

„U našoj udruzi ljudi su se dosta aktivirali kada je riječ o sportskim sadržajima, poput šaha, kartanja, stolnog tenisa. Imamo i folklorno-muzičku sekciju koja je jako aktivna. Također, osnovana je i ženska vokalna skupina. Posebno zahvaljujem županu Damiru Bajsu što ima sluha za nas umirovljenike“, istaknula je predsjednica Matice umirovljenika Čazma Ivanka Bukovac.

Županija je Udruzi, koja trenutno broji više od 600 članova,  namijenila sredstva u iznosu od 40 tisuća kuna.

„Sretni smo što danas u gradu Čazmi potpisujemo ugovor s Maticom umirovljenika u iznosu od 40 tisuća kuna. Sredstva će biti utrošena za zabavna i sportska druženja kao i za nabavu opreme za rad udruge. Bjelovarsko-bilogorska županija ove je godine odobrila 25 projekata Matica i Udruga umirovljenika kojima će dodijeljena sredstva puno značiti za organiziranje raznih aktivnosti“, rekao je zamjenik župana Neven Alić.

Inače, u okviru navedenog Javnog poziva Bjelovarsko-bilogorska županija osigurala je milijun kuna.

Program je to koji naša Županija provodi od 2013. godine i na taj način podupire umirovljeničke udruge u nizu njihovih aktivnosti čiji se opseg povećava iz godine u godinu, pa tako danas govorimo o odobrenih 25 projekata Matica i Udruga umirovljenika.

Naime, u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji živi gotovo 24 tisuće umirovljenika. Stoga, Bjelovarsko-bilogorska županija posebno brine da naši sugrađani treće životne dobi imaju niz aktivnosti. To dokazuje i činjenica da je naša Županija po izdvajanjima za umirovljenike vodeća Županija u Hrvatskoj.

S druge strane, Udruga antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme na županijski je Javni poziv za financiranje programa i projekata udruga od interesa za Bjelovarsko-bilogorsku županiju u 2019. godini prijavila program „Okupljanje antifašističkih boraca i antifašista na području grada Čazme, općine Štefanje i općine Ivanska“ za koji će Bjelovarsko-bilogorska županija izdvojiti 6000 kuna.

„Sredstva ćemo utrošiti za putovanja na komemoracije u Jasenovac, slet u Kumrovec i obilježavanje oslobođenja Čazme od fašista.  Zahvaljujem županu Damiru Bajsu i njegovim suradnicima što podržavaju programe koji vrijede za napredak civilnog društva u Republici Hrvatskoj“, naglasio je dopredsjednik Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme Rudolf Duž.

Podsjetimo,  na županijski Javni poziv za financiranje programa i projekata udruga od interesa za Bjelovarsko-bilogorsku županiju u 2019. godini javilo se ukupno 86 udruga, a za njihove projekte i programe Bjelovarsko-bilogorska županija ukupno će izdvojiti preko milijun kuna, najviše u svojoj povijesti.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
Potpisivanje ugovora s Maticom umirovljenika Čazma i Udrugom antifašističkih boraca i antifašista Grada Čazme
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a