• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Travanj
24

NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE U RASPIS NATJEČAJA IDU PROJEKTI VRIJEDNI 110 MILIJUNA KUNA

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji održan je radni sastanak s županijskim gospodarstvenicima i obrtnicima iz građevinskog sektora na kojemu im je prezentiran novi set projekata, odnosno javnih investicija Bjelovarsko-bilogorske županije za koje će uskoro biti raspisani natječaji na izvođače radova.
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ

Riječ je o novom setu županijskih investicija, točnije 15 projekata vrijednih 110 milijuna kuna,  poput izgradnje nove zgrade Glazbene škole Vatroslava Lisinskog u Bjelovaru te europskih projekata energetske obnove naših škola.

Stav Bjelovarsko-bilogorske županije i njenog čelnog čovjeka župana Damira Bajsa je da izlazak iz krize uzrokovane pandemijom koronavirusa nije moguć uz štednju javnog sektora, što su mišljenja mnogih čelnika jedinica lokalne samouprave, već upravno suprotno povećanje javnih investicija i osiguravanje posla našim građevinarima i srodnim djelatnostima u vremenima krize.

Već sada naše gospodarstvo i obrtništvo osjeća teret krize neovisno o mjerama Vlade, a očituje se to kroz porast nezaposlenosti, a mnoge tvrtke, obrti i OPG-ovi prestali su s radom bilo vezano uz mjere Nacionalnog stožera ili zbog toga što nemaju posla.

I upravo u toj situaciji porast javnih investicija je ključan, a Bjelovarsko-bilogorska županija iako je već sada najveći investitor na području županije kreće u novi investicijski ciklus.

„Radili smo već na projektima Bjelovarsko-bilogorske županije, i to konkretno na Domu zdravlja. Mogu reći da je dobro što Bjelovarsko-bilogorska županija nastavlja s investicijama u ovo vrijeme krize uzrokovane koronavirusom, kada se vidi drastičan pad broja raspisanih natječaja“, rekao je Dejan Marinić, član Uprave tvrtke DeMaring d.o.o. Bjelovar.

„Radili smo već na projektima Bjelovarsko-bilogorske županije i mogu reći da smo imali maksimalno korektnu suradnju. Pozitivno je razmišljanje Bjelovarsko-bilogorske županije da i pojača investicije u ovo vrijeme što će se pozitivno odraziti na gospodarstvo, prvenstveno na građevinski sektor. Što se trenutne situacije tiče, pojedini poslovi se odgađaju tako da je ovo što Bjelovarsko-bilogorska županija čini pozitivno i omogućit će da ne ostajemo u praznom hodu“, naglasio je Ivan Marković, vlasnik obrta za graditeljstvo Grad-IM Gornja Ploščica.

„Bjelovarsko-bilogorska županija i sada je najveći investitor kada govorimo o građevini ne samo na području naše županije nego i ovog dijela Hrvatske. 15 projekata vrijednih 330 milijuna kuna to potvrđuje. Ono što smo namjerili je ne samo da nastavimo te projekte, da ih ne zaustavimo nego da za ove projekte za koje imamo osigurana financijska sredstva raspišemo natječaje i omogućimo, s jedne strane, standard za školstvo i zdravstvo, a s druge strane posao za naše gospodarstvenike i obrtnike.  Ovoga trenutka građevinski sektor je jedan od najpogođenijih. Mnogi poslovi su otkazani, posebice na Jadranu, ali i privatne investicije na području naše županije. Shodno tome, u dogovoru s našom Gospodarskom i Obrtničkom komorom, one koji su zainteresirani, uputili smo u natječaje koji će tek ići, tako da se mogu pripremiti,  i naravno, ako budu najpovoljniji na tim javnim natječajima i dobiju te poslove. Velika zainteresiranost naših poduzetnika govori da smo na pravom putu. U konačnici, ne možemo ni očekivati, ukoliko javni sektor ne bude investirao, a privatni se povukao, da će gospodarstvo opstati. Sad je vrijeme da mi pomognemo njima kao što su oni do sada pomagali nama, a to možemo samo kroz poslove koje ćemo im dati“, istaknuo je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
NOVI INVESTICIJSKI CIKLUS BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a