• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Siječanj
1

NOVOGODIŠNJI OBILAZAK DEŽURNIH SLUŽBI

Tradicionalno nakon novogodišnje noći predstavnici Bjelovarsko-bilogorske županije i Grada Bjelovara posjetili su dežurne službe te rodilište Opće bolnice Bjelovar.
Obilazak dežurnih službi

Prva beba rođena na području naše županije je maleni Neo. Dječak je drugo dijete majke Irme Unušić i oca Antonija Vujnovića. Neo je težak 3,5 kilograma i dugačak 52 centimetra,a na svijet je došao tri sata iza ponoći. Zamjenica župana Bojana Hribljan  ponosnoj majci uručila je prigodne poklone.


Prilikom posjeta rodilištu voditelj Odjela dr. Tibor Toth izvijestio je kakva je bila prošla godina: „Zadovoljstvo mi je izjaviti da smo prošle godine imali 54 poroda više nego godinu prije i da se nadamo da smo preokrenuli trend pada broja poroda koji je bio zadnjih godina. U 2018.smo imali 568 porođaja. To je 11% više nego godinu ranije“, rekao je dr. Toth.


Dobra je vijest da je novogodišnja noć protekla mirno, kako u Centru za hitnu medicinu tako i u PU bjelovarsko-bilogorskoj i Vatrogasnoj zajednici BBŽ.
„Novogodišnja noć protekla je mirno. Bilo je par slučajeva s lakšim povredama, zaista zanemarivo prema prijašnjim novogodišnjim noćima“, istaknula je voditeljica Centra za hitnu medicinu dr. Karmela Caparin.
„Novogodišnja noć na nivou županije bila je relativno mirna. Tijekom noći su bila dva narušavanja javnog reda i mira, na području grada Bjelovara i u Daruvaru, ali koji se ne dovode u vezu s novogodišnjim dočekom. Dogodila se jedna prometna nesreća s materijalnom štetom u Bjelovaru“, izjavio je Jadranko Kalanja, voditelj smjene Operativno komunikacijskog centra PU bjelovarsko-bilogorske.


„Zadnja intervencija na području županije bila je u Bjelovaru 30.12. Što se tiče ostatka županije, u novogodišnjoj noći nije bilo nikakve intervencije. U prošloj godini bilo  je 460 događaja. U operativnom djelovanju, 2018.godine poboljšani su uvjeti zbog toga što je u Grubišnom Polju proradila Javna vatrogasna postrojba“, naglasio je zapovjednik županijske Vatrogasne zajednice Željko Mesec.


Prilikom obilaska dežurnih službi zamjenica župana Bojana Hribljan poželjela je našim sugrađanima sve najbolje u novoj godini i istaknula najvažnije županijske projekte u nadolazećem razdoblju. „Najveće težište stavljeno je na zdravstvo i obrazovanje. Uspjeli smo obnoviti domove zdravlja. Spremamo se u izgradnju bolnice koja će krenuti ove godine. Puno smo uložili i u zdravstvenu opremu te smo ponosni i sretni što je ta oprema počela stizati u naše domove zdravlja. Poduzeli smo i mjere da naši liječnici ostanu na području županije, ali i da dođu oni koji traže zaposlenje jer im dajemo sve pogodnosti. Škole su u energetskoj obnovi, neke su već završene, neke su tek krenule. To su projekti vrijedni 130 milijuna kuna, samo u školstvu. Ulažemo u opremu škola, u namještaj. Veliki je posao pred nama, Županija sudjeluje u mnogim europskim projektima. Mi smo ove godine duplo povećali izdvajanja za naše udruge u kulturi, za umirovljenike, braniteljske udruge. Gledamo da kvaliteta života naših građana bude što veća, da svojim programima obogaćuju i život županije i svoj vlastiti te da ova županija bude mjesto gdje će se ljudi dobro osjećati, gdje će ostvarivati svoje želje i potencijale i da mi kao lokalna zajednica dajemo im svu moguću podršku koliko je to na nama“, naglasila je zamjenica župana Bojana Hribljan.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
Obilazak dežurnih službi
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a