• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2014.
Studeni
11

OBILAZAK RADOVA NA IZGRADNJI VODOVODNE MREŽE NA PODRUČJU OPĆINE VELIKA TRNOVITICA

Župan Damir Bajs sa suradnicima, načelnik Općine Velika Trnovitica Ivan Marković, predstavnici Bjelovarsko-bilogorskih voda u pratnji izvođača radova obišli su radove na izgradnji vodovodne mreže na velikotrnovitičkom području.

Naime, pri kraju su radovi na izgradnji magistralnog vodovoda Stara Ploščica – Velika Trnovitica u dužini od 13.807 metara. Vrijednost radova je 6.918,788,20 kuna. Riječ je o radovima koji će omogućiti priključak na vodovodnu mrežu stanovnicima Općine Velika Trnovitica, inače kraju koji do gradnje ove dionice na svom području nije imao ni metra izgrađenog vodovoda. 

Izgradnja ove vodovodne mreže znači jako puno. Upravo sam dobio informaciju od župana Bajsa i ljudi koji su za to odgovorni da bi za dva do tri tjedna vodovod trebao profunkcionirati. To će biti velika stvar za Općinu Velika Trnovitica. Ova dionica vodovoda će tako pokriti negdje oko tristotinjak domaćinstava, znači jedan znatan broj naših ljudi koji će napokon dobiti mogućnost priključka na vodovodnu mrežu. Ovo su prvi metri vodovoda na našem području i ljudi to jedva čekaju, rekao je načelnik Općine Velika Trnovitica Ivan Marković prilikom obilaska radova na izgradnji vodovodne mreže na svom području.

Kada govorimo o radovima na izgradnji vodovoda na području naše Županije prvo moram napomenuti da smo ove godine od planiranih 7 milijuna kuna od strane Hrvatskih voda uspjeli putem rebalansa proračuna u Hrvatskom vodama za našu Županiju osigurati preko 21 milijuna kuna. Dakle tri puta više od prvotno predviđenog i meni je drago da smo ona Županija koja svaki puta u svakom rebalansu može tražiti više. To je zato što smo one radove koje smo predvidjeli i napravili. U ovom kraju napravljeno je gotovo četrnaest kilometara vodovodne mreže i mogu reći da po prvi puta na područje Općine Velika Trnovitica dolazi voda i to je standard koji moramo pružiti građanstvu naše Županije, rekao je župan Bajs prilikom obilaska radova u Velikoj Trnovitici.

Inače, u sklopu svog posjeta Općini Velika Trnovitica župan Damir Bajs sa suradnicima prisustvovao je i svečanoj sjednici povodom Dana Općine Velika Trnovica i Dana zaštitnika njihove župe Svetog Martina.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a