• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Srpanj
22

OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME

Grad Čazma obilježava svoj dan, a uoči svečane sjednice Gradskog vijeća položeni su vijenci i zapaljene su svijeće kod spomen obilježja poginulim braniteljima u centru Čazme.
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća istaknuti su svi važni projekti koji su realizirani u proteklih godinu dana, a gradonačelnik Pirak posebno se zahvalio županu Marku Marušiću na dolasku.

„Jedan veliki pozitivni pomak dogodio se u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, pa je s nama konačno nakon niza godina na Danu Grada i bjelovarsko-bilogorski župan. Da je spreman pomoći i surađivati s našim gradom novi župan je pokazao već nakon izbora posjetivši našu tvrtku Čazmatrans. Otada smo već više puta kontaktirali i surađivali što je velika promjena u odnosu na ranije“, istaknuo je gradonačelnik Grada Čazme Dinko Pirak.

Gradonačelnik Dinko Pirak u svom govoru osvrnuo se i na milijunska ulaganja u gradu Čazmi poput obnove i uređenja dječjeg vrtića, obnove mjesnih i vatrogasnih domova, izgradnje sustava odvodnje, obnove cesta, uređenja mjesta za rekreaciju i druženje, a svakako šlag na tortu je provođenje europskog projekta Čazma Natura u sklopu kojeg se gradi prvi biološki bazen u Hrvatskoj. Sve to radi se s ciljem omogućavanja sugrađanima boljeg mjesta za život i ostanak mladih obitelji na području grada Čazme.

Na svemu učinjenom Čazmancima je čestitao i bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić.

„Do sada se Županija prije svega maćehinski odnosila prema gradu Čazmi i meni je motivacija tu priču promijeniti. Mislim da je Čazma biser naše županije i vjerujte mi da ću raditi sve na daljnjem razvoju kako grada Čazme tako i cijele naše županije. Upoznao sam se s problemima koji muče grad Čazmu poput zdravstvene zaštite u Domu zdravlja i ne treba bježati od tog problema. To je nedostatak liječnika i medicinskog osoblja i zajednički ćemo raditi da riješimo taj problem. Veseli me da se grad Čazma razvija, da je primamljiv grad našim mladima. Gospodin Pirak i njegovi suradnici su svoju zadaću u protekle četiri godine dobro odradili i zato su ponovno dobili povjerenje građana“, rekao je župan Marko Marušić na svečanoj sjednici Gradskog vijeća.

A zaslužni pojedinci i udruge primili su javna priznanja Grada Čazme. Ovogodišnji dobitnik priznanja Zlatni grb Grada Čazme je Milan Ruškovec, vlasnik ugostiteljskog obrta „Brzi“. Gradonačelnik Dinko Pirak i predsjednik Gradskog vijeća Branko Novković uručili su priznanja i Čazmanskim mažoretkinjama te Moto klubu Usamljeni jahači Čazma.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
OBILJEŽEN DAN GRADA ČAZME
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a