• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Lipanj
6

ODRŽAN ZNANSTVENI SKUP GOSPODARSTVO BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE: KOJIM PUTEM IĆI

U Bjelovaru je danas održan znanstveni skup pod nazivom „Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?“. Organizator događaja bila je Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti: Zavod za znanstvenoistraživački i umjetnički rad u Bjelovaru.
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?

Znanstveni skup „Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?“ održan je uz obilježavanje Dana Bjelovarsko-bilogorske županije, a prisustvovao mu je i župan Damir Bajs sa suradnicima.

U hotelu Central okupili su se renomirani stručnjaci iz područja gospodarstva, a izložene su teme poput utjecaja difuzije inovacija na gospodarski razvoj, šumarstvu bjelovarskog kraja, održivom razvitku prometnog sustava Bjelovarsko-bilogorske županije, srednjem školstvu u našoj županiji  i ostalom.

Više o cilju održavanja ovog znanstvenog skupa rekao je prof.dr.sc. Vladimir Strugar, upravitelj Zavoda u Bjelovaru: „Cilj ovoga skupa je govoriti o stanju u gospodarstvu u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i to usporediti sa stanjem u Republici Hrvatskoj. Naglasak je u 13 izlaganja da je nužno brinuti o konkurentnosti, da je izuzetno važna inovativnost kao i povezanost osobito strukovnog školstva i gospodarstva. Važno je i da su tu određena pozitivna kretanja. Ovim skupom otvorit će se i neke perspektive jer znamo da bez gospodarstva nema pravog napretka“, istaknuo je Strugar.

O stanju gospodarstva u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji na skupu je govorio župan Damir Bajs: „Bjelovarsko-bilogorska županija i njeno gospodarstvo bilo je u teškoj situaciji osobito u razdoblju između 2008. i 2013. Ono što je pozitivno da su od 2014. pa nadalje svi naši podaci u plusu. To znači da kada govorimo o BDP-u, mi smo tri godine zaredom, od 2014. do 2016. drugi u Hrvatskoj. A te podatke prate i podaci za 2018. Veseli nas da su podaci o porastu gospodarstva najvećim dijelom dvocifreni, od broja poduzetnika koji je porastao za 14%, broja tvrtki koje posluju sa dobiti za 12%, porast investicija, a imamo i jedan od najvećih porasta zaposlenih u gospodarstvu, preko 6,6%. I možda najvažnije, preko 14,4% porast isplaćenih plaća u našoj županiji. To je jedan od najvećih porasta u Republici Hrvatskoj.“, naglasio je župan Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
Znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko-bilogorske županije: kojim putem ići?
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a