• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
30

OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima prisustvovao je završnoj konferenciji europskog projekta energetske obnove Osnovne škole Garešnica i školsko-sportske dvorane trenutno najveće energetske obnove škole u Republici Hrvatskoj vrijedne 11 milijuna kuna.
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA

Bjelovarsko-bilogorska županija na najbolji mogući način iskoristila je šansu vezanu uz korištenje europskih fondova namijenjenih energetskoj obnovi zgrada, posebice u školstvu. Tako Županija i njene ustanove imaju osigurana sredstva za obnovu 44 školske zgrade vrijedne 140 milijuna kuna.

Kompletnom obnovom školske zgrade učenicima njih petstotinjak i njihovim učiteljima i nastavnica zbog kojih se cijeli projekt i proveo osigurao se bolji standard i uvjeti školovanja i rada u toj obrazovnoj ustanovi u gradu Garešnici.

Realizacijom projekta u bitnom će se smanjiti i režijski troškovi i troškovi održavanja školske zgrade i pripadajuće školsko-sportske dvorane, pa će samim tim ostati više sredstava za ulaganje u opremanje škole i dogradnju nadstandarda za učenike, učitelje i nastavnike. Također, nakon što je energetska obnova završila Bjelovarsko-bilogorska županija iz svojih sredstava financirat će još dodatne radove, ali i opremit će Osnovnu školu u Garešnici novim namještajem.

Također, Bjelovarsko-bilogorska županija do sada je već provela projekt energetske obnove Osnovne škole u Trnovitičkom Popovcu i opremila školu ukupno uloživši milijun kuna. Uskoro će u obnovu i Područna škola u Kapelici vrijedna 1,2 milijuna kuna. Time dolazimo do ulaganja  većih od 13 milijuna kuna u školstvo grada Garešnice od strane Bjelovarsko-bilogorske županije.

„Energetskom obnovom naše Matične škole ne prestaju radovi energetske obnove na našem području, jer već je u planu obnova Područnih škola u Kapelici i Garešničkom Brestovacu. Ja sam siguran da će energetski obnovljene škole i dodatno unutrašnje uređenje omogućiti našoj školi, omogućiti našoj mladosti stvarno primjereno školovanje. Posebno se zahvaljujem županu Damiru Bajsu i Županiji, jer bez podrške Županije, jer bez takve potpore mi ne bi mogli ništa“, naglasio je ravnatelj Osnovne škole Garešnica Slaven Marenić.

„U ime Vijeća roditelja zahvaljujem se zahvalama Županiji gospodinu županu, izvođačima, gospodinu ravnatelju, svim djelatnicima škole i svima koji su na bilo koji način doprinijeli energetskoj obnovi naše Osnovne škole na uloženom trudu i zalaganju da je škola dobila sasvim novo ruho i zasjala u punom sjaju. Zahvaljujem i učiteljima i nastavnicima koji su cijelu školsku godinu radili u otežanim uvjetima, ali bez obzira na to zajedno s učenicima su odradili sve predviđene zadaće i priveli školsku godinu uspješno kraju. Mislim da treba pohvaliti i učenike koji su tijekom obnove bili vrlo disciplinirani i vrlo strpljivi i činjenica kako je sve prošlo bez ijednog problema govori o tome koliko je i učenicima, meni se tako čini, stalo do poboljšanja uvjeta rada. Vjerujem da će im to biti dodatna motivacija za slijedeću školsku godinu za jesen. Znam da se neki budući prvašići jako vesele, jer kažu oni će u sasvim jednu novu školu doći na jesen. Svjedoci smo sve većih izazova današnjice zato je vrlo važno razvijati učeničke kompetencije te usvajati nova znanja i vještine  koje će učenicima biti temelj za nastavak školovanja i za život općenito. Ovi poboljšani uvjeti rada glavni su preduvjet stjecanja novih kompetencija i u tom smislu još jednom zahvaljujem Županiji u gospodinu županu koji su prepoznali da je ulaganje u obrazovanje ulog direktno u našu budućnost“, istaknula je Margareta Miloš, članica Vijeća roditelja Osnovne škole Garešnica.

„Zahvaljujem Vam na suradnji. Uspjeli smo privesti ovo gradilište kraju. Da je bilo lako nije. Ni vremenski uvjeti nisu nas služili najbolje. Dosta nam je to zadavalo muke ove zime i proljeća, ali evo uspjeli smo. Nadam se da će vam biti na korist svima, vašoj djeci i za budućnost generacija jer nažalost mladost nam odlazi. Jedino ovakvim putem ih možemo zaustaviti“, rekao je u ime izvođača radova Zajednice ponuditelja tvrtki H-Grad i Roje gradnje Željko Markić.

„Došli smo pred kraj jednog velikog projekta za grad Garešnicu energetskom obnovom ove naše škole koja je dobila jedan novi izgled, uređenija je i ja bih rekao uvjete za kvalitetniji rad na veselje svih nas i učenika i učitelja i vas svih zaposlenih i nas u Gradu. Energetska obnova škola veliki je projekt Vlade koji se provodi putem natječaja graditeljstva i prostornog uređenja u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a sve u suradnji s jedinicama regionalne i područne samouprave. Ja bih se posebno zahvalio svima vama koji ste sudjelovali u ovom projektu. Zaista jedan veliki projekt za grad Garešnicu. Želim se zahvaliti županu sa svim njegovim suradnicima, jer energetskom obnovom naša škola dobila je jedan novi izgled, dobivamo manje režijske troškove, škola postaje kvalitetnija, udobnija i vjerujem da će to razveseliti sve nas. Projekti energetske obnove su krenuli davno, suradnja Grada Garešnice i Županije na tim projektima je velika i na taj način obnoviti ćemo sve naše škole“, naglasio je gradonačelnik Grada Garešnice Josip Bilandžija.

„Ulaskom u Europsku uniju i mogućnosti koje su nam dane mi smo pokušali iskoristiti na najbolji mogući način. Ja se nadam da smo mi ispunili ono što smo predvidjeli i da smo povukli sredstva koliko je to god bilo moguće. Prije šest godina Županija je imala samo jedan projekt, a ovog trenutka Bjelovarsko-bilogorska županija i njene ustanove imaju otprilike 600 milijuna kuna potpisanih ugovora vezanih uz europske fondove. Moram reći da smo poseban naglasak dali na školstvo i trenutno smo vodeća županija u Hrvatskoj gledajući na veličinu po povlačenju sredstava za školstvo što će u konačnici iznositi 160 milijuna kuna. Naš cilj je jednostavan, da kroz sredstva koja su nam odobrena napravimo iskorak. Kada govorimo o Hrvatskoj kao zemlji znanja to lijepo zvuči, ali treba napraviti preduvjete. Mi ulažemo kao Županija u znanje, primjerice kroz Centre izvrsnosti, regionalni Centar kompetentnosti pri Medicinskoj školi Bjelovar, ali uz ulaganje u naše učenike, mentore i profesore moramo ulagati i u uvjete. Kada govorimo o ovoj školi u Garešnici to je lijepi primjer. Prije godinu dana našli smo se ovdje na početnoj konferenciji, a sada evo završavamo taj projekt. Ovo je škola koja ima tradiciju, ali moramo imati i pogled prema budućnosti. Ovdje u vašoj školi ovo je jedno od najvećih ulaganja u županiji u osnovno školstvo, 11 milijuna kuna za sad, ali je to i jedno od najvećih ulaganja u školstvo u Republici Hrvatskoj“, naglasio je župan Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
OSNOVNA ŠKOLA GAREŠNICA – ŠKOLA 21 STOLJEĆA
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a