• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Svibanj
28

OSNOVNOŠKOLCI U VELIKOM TROJSTVU U DOGRAĐENOJ I MODERNO OPREMLJENOJ ŠKOLI, A MALIŠANI U NOVOM DJEČJEM VRTIĆU

Bjelovarsko-bilogorska županija ispunjava zacrtani cilj vezan uz ulaganje u školstvo i obnovu, dogradnju ili gradnju novih škola. 36 školskih objekata u potpunosti je obnovljeno ili dograđeno, a među njima je i Osnovna škola u Velikom Trojstvu, a i mališani su dobili novi dječji vrtić. Također, 15-ak gradilišta na području županije je aktivno, a vezano uz obnovu naših škola ili pak gradnju novih poput nove zgrade Glazbene škole Vatroslava Lisinskog u Bjelovaru.
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU

U partnerskom odnosu Županije i Općine projekt dogradnje Osnovne škole u Velikom Trojstvu te gradnje dječjeg vrtića uspješno je proveden i to u vrijednosti od 14 milijuna kuna.

Za  188 učenika to znači novi standard u obrazovanju, a kako za njih tako i za nastavnike i ostale zaposlenike škole realizacija ovoga projekta uvelike je poboljšala kvalitetu nastave i omogućila jednosmjenski rad po svim standardima koje zahtjeva 21. stoljeće. 

„Zadovoljstvo je ogromno. To se najviše vidi kada uđete u školu kada vidite to zadovoljstvo na dječjim licima, ali i kada su vam učitelji i ostalo osoblje zadovoljni. Mogu reći praktički pola dana žive u tom objektu koji je sada vrhunski uređen ima novu opremu i novi namještaj. Imamo jedan nadstandard. I kabinetska nastava provodi se u specijaliziranim kabinetima, razredna nastava je odvojena od predmetne nastave i svi imaju svoje učionice“, rekla je ravnateljica Osnovne škole Veliko Trojstvo Sanja Vranješević.

„Vrtić je prekrasan, uvjeti su prekrasni, tete su oduševljene prešle su iz gradskih sredina i drugih vrtića i jako su zadovoljne. Vrtić u Velikom Trojstvu svoja vrata je otvorio 22. travanja ove godine. U novom objektu smo mjesec i par dana. U vrtić je upisano 54 djece s time što još petero djece imamo još na listi čekanja“, istaknula je Mirela Trajkovski ravnateljica Dječjeg vrtića u Velikom Trojstvu. 

„ Zadovoljstvo je naše veliko naročito naših mještana i mlađih generacija, a to se dokazuje i kupnjom kuća koje ovdje nisu ostale prazne. U Trojstvu imamo 20, 30 kuća koje su kupljenje u zadnjih nekoliko godina i to su sve mladi ljudi koji imaju djecu ili će imati djecu. Slična situacija je i u Maglenči gdje imamo 21 mladu obitelj koji su isto kupili kuće i za demografiju se ne moramo bojati. Ovo sve što je sada napravljeno i ovo gdje danas jesmo škola i vrtić je napravljeno zahvaljujući našoj županiji i bez Županije i našega župana ovdje ovoga ne bi bilo, jer je to zajednički projekt“, naglasio je Ivan Kovačić načelnik Općine Veliko Trojstvo. 

„Bjelovarsko-bilogorska županija je uspjela napraviti jedan veliki iskorak, a to je sa zadnjeg mjesta po ulaganjima u školstvo došla na drugo u Hrvatskoj. Imamo preko 50 novoobnovljenih škola, novu zgradu glazbene škole Vatroslava Lisinskog, Centar kompetentnosti pri našoj Medicinskoj školi. Kada govorimo o svim tim projektima ovaj u Velikom Trojstvu mi je posebno drag, jer dogradnja naše škole vezana je uz jedan europski projekt same Općine. To pokazuje jedan partnerski odnos gdje smo uspjeli napraviti iskorak. To je jedan zajednički projekt, ali i praktički najveći projekt na području bilo koje općine u našoj županiji. Kad se zajedno dogovorimo i kada partnerski idemo onda su tu i rezultati“, zaključio je župan Damir Bajs. 

#ulaganjeuobrazovanje
#partnerskiodnos
#školaivrtić21stoljeća

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
OSNOVNA ŠKOLA I DJEČJI VRTIĆ U VELIKOM TROJSTVU
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a