• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Srpanj
19

RASPISAN NATJEČAJ ZA IZVOĐAČA RADOVA ZA IZGRADNJU NOVE ZGRADE OPĆE BOLNICE BJELOVAR TRENUTNO NAJVEĆE INVESTICIJE U ZDRAVSTVU U REPUBLICI HRVATSKOJ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs i ravnatelj Opće bolnice Bjelovar dr. med. Ali Allouch održali su konferenciju za medije na kojoj su izvijestili javnost kako je raspisan natječaj za izvođača radova za gradnju nove zgrade Opće bolnice Bjelovar.
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar

Najveći je to i najvrjedniji objekt trenutno u zdravstvu u izgradnji  u Republici Hrvatskoj koji će iz temelja promijeniti uvjete rada i liječenja u bjelovarskoj Općoj bolnici. Tako će nova bjelovarska bolnica postati mjesto pružanja zdravstvene zaštite u novom modernom objektu 21. stoljeća za razliku od sada gdje se ona pruža u zgradama koje su građene u 18., 19 i 20 stoljeću.

1. Procijenjena vrijednost projekta gradnje nove zgrade bjelovarske bolnice je 165.005.017,50 kuna.
2. Brutto građevinska površina izgradnje  je 18.802,95m2 .

18.7.2019. godine u TED-u (Tenders electronic daily, Službeni list EU) i u EOJN-u (Elektronički oglasnik javne nabave RH) objavljen je međunarodni tender za nabavu pripremnih i građevinskih radova na izgradnji dnevne bolnice i dnevne kirurgije, izgradnji OHBP-a,  izgradnji dizalice topline te sustava za odvajanje otpada - ,,Rekonstrukcija i dogradnja Opće bolnice Bjelovar.

Za konačni projekt pod nazivom ,,Rekonstrukcija i dogradnja Opće bolnice Bjelovar" po dva europska natječaja osigurana su sredstva u iznosu od 70 milijuna kuna, 5 milijuna kuna osigurano je u Fondu za sufinanciranje europskih projekata, a preostalih 90 milijuna kuna kreditnim zaduženjem Opće bolnice Bjelovar.

Projektom su obuhvaćeni sljedeći sadržaji:

- rekonstrukcija dijela prizemlja postojeće zgrade interne radi proširenja postojećeg odjela RTG dijagnostike i dogradnja nove zgrade kirurških djelatnosti,

- zajednički poliklinički dijagnostički sadržaji u prizemlju, te dijelom u podrumu i na I. katu građevine, kao i objedinjeni hitni bolnički prijem u prizemlju građevine;

- stacionari svih kirurških djelatnosti (ORL, urologija, oftalmologija - na I. katu građevine, te ortopedija i opća kirurgija na nivou II. kata građevine),

- objedinjena dnevna bolnica svih kirurških djelatnosti, na I. katu građevine;

- objedinjena dnevna kirurgija svih kirurških djelatnosti na II. katu građevine;

- operacijski trakt i JIL - reanimacija i anesteziologija na III. katu građevine;

- spojni hodnici kojima se na nivou prizemlja povezuje novo projektirana dograđena građevina s postojećim građevinama interne i neuropsihijatrije ,,Vila Marija";

- uređenje vanjskih površina, djelomična rekonstrukcija i prilagođavanje postojećih, te dijelom izvedba novih internih prometnica i parkirališta, a radi nove dogradnje i nove organizacije prometa na parceli.

Gradnja nove zgrade Opće bolnice Bjelovar treća je takva investicija u zdravstvu u Republici Hrvatskoj nakon gradnje općih bolnica u Zaboku i Puli koja će omogućiti podizanje standarda liječenja u Općoj bolnici Bjelovar za pacijente, ali i bolje uvjete rada za liječničko i medicinsko osoblje u toj zdravstvenoj ustanovi.

Naime, objekti Opće bolnice Bjelovar koji su građeni paviljonskim tipom datiraju iz 18., 19., i 20. stoljeća, a posljednja velika investicija uložena u gradnju nove zgrade u krugu Opće bolnice Bjelovar bila je sedamdesetih godina prošlog stoljeća.

Nova zgrada Opće bolnice Bjelovar omogućit će objedinjenje svih kirurških djelatnosti te modernu novu dnevnu bolnicu i uvelike poboljšati uvjete liječenja za oko 130 tisuća osiguranika koji svoju zdravstvenu zaštitu ostvaruju u bjelovarskoj Općoj bolnici. Ne treba ni posebno isticati što će to sve značiti za zaposlenike bjelovarske bolnice koji će imati mogućnost rada u novoj bolnici modernog tipa prilagođenoj standardu 21. stoljeća.

Inače, ovakav model gradnje nove zgrade bolnice trenutno je jedini mogući način gradnje bolnica u Hrvatskoj, a koji podrazumijeva financiranje europskim novcem. Nova bolnica  prijeko je potrebna našem kraju, a njenu gradnju očekuju građani naše županije koji zaslužuju liječenje i pružanje zdravstvene zaštite primjereno vremenu u kojem živimo.

Tako će u konačnici najveći projekt u zdravstvu u posljednjih četrdeset godina u našoj Županiji omogućiti daljnje podizanje kvalitete zdravstvene zaštite, ali i uvođenje novih metoda u liječenju pacijenata.

„Ovaj projekt je za nas od posebnog značaja. Osobno sam iznimno radostan i sretan jer za nas je to povijesni događaj, a s time smo na korak do početka gradnje naše željene bolnice. Najviše me veseli da ćemo imati uvjete 21.stoljeća za ostanak i dolazak novog medicinskog kadra u našu bolnicu, što garantira dizanje kvalitete naše zdravstvene usluge. Hvala na podršci svima“, rekao je ravnatelj Opće bolnice Bjelovar dr. Ali Allouch posebno zahvalivši županu Damiru Bajsu i suradnicima na pomoći oko svih projekata.

„Trenutno Bjelovarsko-bilogorska županija ima gotovo 600 milijuna kuna prijavljenih i ugovorenih projekata. Međutim, jedan projekt se ističe svojom veličinom, a to je izgradnja nove zgrade Opće bolnice Bjelovar. Najvrjedniji je to projekt zdravstva u Republici Hrvatskoj ovoga trenutka. Iskorak je to iz bolnice koja ima sjajnu tradiciju, ali uz sjajnu tradiciju nas prate i objekti, i to iz 18., 19. i 20.stoljeća. Ono što nama fali je kvantni skok, prelazak u 21.stoljeće i s gradnjom nove zgrade Opće bolnice Bjelovar to će se i dogoditi. Natječaj je otvoren ovaj ponedjeljak i trajat će do kraja osmog mjeseca. Mogu se javiti svi izvođači iz Hrvatske, ali i iz Europe. Sredstva su u cijelosti osigurana, 70 milijuna kuna iz sredstava Europske unije, 5 milijuna kuna iz Fonda za sufinanciranje europskih projekata, a ostatak od 90 milijuna kuna će podmiriti sama bolnica, ali Županija će na sebe preuzeti isplatu ukupnosti onog dijela koji se tiče rata koje će bolnica morati plaćati. Ja sam kao župan uvijek smatrao da je zdravstvena zaštita ključ onoga što Županija pa i svi mi koji ovdje živimo moramo pružiti našem stanovništvu“, istaknuo je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
Konferencija za medije na temu raspisivanja natječaja za izgradnju nove zgrade OB Bjelovar
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a