• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2019.
Studeni
8

U TIJEKU DUGOOČEKIVANA SANACIJA KLIZIŠTA U NASELJU BATINJANI U VRIJEDNOSTI 3,1 MILIJUN KUNA

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima u pratnji načelnika Općine Đulovac Drage Hodaka obišao je radove na sanaciji klizišta u naselju Batinjani na području općine Đulovac.
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima

Naime, riječ je o dionici ceste koja je  zahvaćena klizanjem terena u dužini od 300 metara. Nakon provedenih istraživanja izrađen je projekt sanacije klizišta koji obuhvaća iskop do klizne plohe, uklanjanje raskvašenog materijala i zamjenu drobljenim kamenom uz izvođenje drenaža, skupljanje procjedne vode i odvođenje u sabirno okno iz kojeg se voda ispušta nizbrdo na okolni teren. 

„Svi se radujemo konačnom rješenju ovoga problema. Jednom smo imali polurješenje koje je trajalo dvije, tri godine. No, uslijed oborina i vremenskih neprilika, klizište se opet aktiviralo. Sad su uložena značajna sredstva u sanaciju jer je riječ o problemu koji se morao skroz odstraniti. Zahvaljujem Županijskoj upravi za ceste i županu. Mislim da ovime šaljemo poruku da ova općina nije zaboravljena od strane županijskih institucija“, rekao je načelnik Općine Đulovac Drago Hodak.

Radovi su vrijedni 3.1 milijun kuna i u stopostotnom iznosu ih financira Županijska uprava za ceste Bjelovarsko-bilogorske županije.

Inače, prije 7 godina Hrvatske ceste su dionicu prometnice Daruvar- Đulovac na kojoj se klizište već tada nalazilo prebacili u nadležnost Bjelovarsko-bilogorske županije. Kako bi se klizište saniralo i spriječilo njegovo širenje te samim time otklonila svaka opasnost za mještane, Bjelovarsko-bilogorska županija, odnosno njena Županijska uprava za ceste preuzela je posao i organizaciju sanacije klizišta te financiranje navedenih radova. 

Treba istaknuti kako je u cestogradnju na području općine Đulovac u 2019. godini uloženo 4 milijuna kuna, u što je osim projekta sanacije klizišta i redovnog održavanja Županijske uprave za ceste uključeno i izvođenje radova na zacjevljenju putnog jarka u svrhu izvedbe autobusnog stajališta i pješačkog prijelaza u Katincu.

Ulaganje u cestogradnju jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije i njene Županijske uprave za ceste, u što su uključene i sanacije klizišta jer sigurnost naših građana je na prvom mjestu.

„Kada govorimo o radovima u Batinjanima, Hrvatske ceste su prije sedam godina napravile prekategorizaciju. Prvo je bila državna cesta, a onda županijska. Dogodilo se klizište, utvrđeno je da za sanaciju treba oko 20 milijuna kuna. Mi smo napravili što smo mogli, odnosno privremeno rješenje koje je ipak garantiralo sigurnost, ali uz manji protok putnika i vozila. Kada radovi budu gotovi, problem će biti trajno eliminiran, a protočnost osigurana i to ne samo za one koji se kreću na ovoj cesti, već i za lokalno stanovništvo“, rekao je župan Damir Bajs.

Podsjetimo, Županijska uprava za ceste je od 2016. godine počela intenzivnije ulagati u obnovu županijskih cesta.  Svake godine broj kilometara asfaltiranih prometnica raste, a prošle godine modernizirano je 25 kilometara na području naše županije.

Novi ubrzani investicijski ciklus omogućen je i uvođenjem  modela  financiranja u dogovoru s jedinicama lokalne samouprave u omjeru pola-pola njegujući prvenstveno partnerski odnos kojeg zagovara Bjelovarsko-bilogorska županija.

To se ostvaruje putem Javnog poziva koji je Županijska uprava za ceste objavila 2016. prema našim Općinama i Gradovima koji omogućuje takav način financiranja i koji je polučio veliki uspjeh.
 

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
Obilazak radova na sanaciji klizišta u Batinjanima
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a