• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Ožujak
18

UNATOČ KRIZI IZAZVANOJ PANDEMIJOM KORONAVIRUSA BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA NIJE SMANJIVALA IZDVAJANJA ZA VATROGASTVO

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima nakon radnog sastanka s čelnicima Vatrogasne zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije posjetio je Dobrovoljno vatrogasno društvo Nove Plavnice i Križevačka cesta. Bila je to prilika za razgovor o stanju vatrogastva na našem području, ali i o suradnji koju Županija ima s vatrogascima.
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta

Podsjetimo, Bjelovarsko-bilogorska županija sto posto je povećala izdvajanja za vatrogastvo još 2018. godine i od tada do danas izdvajanja za vatrogastvo rastu, pa je tako lani iz županijskog proračuna za tu namjenu izdvojeno 1,6 milijuna kuna.

U ta izdvajanja ulazi i provedeni javni poziv za financiranje projekata i aktivnosti udruga iz područja vatrogastva, dakle, prema Dobrovoljnim vatrogasnim društvima, a jedan od DVD-ova  koji su ostvarili potporu je i DVD Nove Plavnice i Križevačka cesta. Na taj način ostvarili su sredstva za realizaciju projekta centralnog grijanja vatrogasnog doma i spremišta s pripadajućim prostorijama.

Bjelovarsko-bilogorska županija pridaje veliku pažnju vatrogastvu na svom području što i ne čudi budući da su vatrogasci i vatrogastvo duboko ukorijenjeni u našoj županiji, a naša Vatrogasna zajednica među vodećima je u Republici Hrvatskoj. Svaki deseti naš građanin pripadnik je vatrogasnih postrojbi bilo da se radi o dobrovoljnim vatrogasnim društvima ili pak Javnim vatrogasnim postrojbama.

Vatrogastvo je danas jedna od službi u koju se naši građani mogu pouzdati. Sve pohvale idu našim vatrogascima koji ne samo da pomažu ljudima naše županije, nego su i aktivni i pomažu drugima kada im je pomoć potrebna. Kada je ljetna sezona naši vatrogasci su angažirani na moru, a bili su aktivni i kada je trebala pomoć na poplavljenim područjima, a veliki obol dali su i na stradalim područjima od potresa na području Sisačko-moslavačke županije.

Sukladno tomu Bjelovarsko-bilogorska županija nastoji napraviti sve što je u njenoj moći da vatrogastvo županije bude operativno, da radi i da ima sve materijalne uvjete koji su potrebni za rad.

Povećanjem sredstava tako naša Županija osigura da vatrogasci, koji su uvijek na raspolaganju kad smo u nevolji, budu prikladno opremljeni kako bi i dalje vrhunski obavljali svoj posao.

„Ovaj dom smo počeli raditi 2009. godine i sada ga uređujemo, u čemu nam pomaže i Bjelovarsko-bilogorska županija. Imamo 79 članova. Imamo i od 25 do 30 djece i mladih. Sudjelovali smo i na brojnim natjecanjima na kojima smo osvojili veliki broj nagrada. Što se intervencija tiče, prošle godine imali smo dva izlaska na teren, a u slučaju potrebe operativni članovi odlaze na more u ispomoć“, rekao je predsjednik DVD-a Nove Plavnice i Križevačka cesta Stevo Pikivača.

„Imamo 153 aktivna dobrovoljna vatrogasna društva. Važno je istaknuti da su dobrovoljna vatrogasna društva uključena u sve intervencije, pa tako i izvan naše županije. Svake godine idemo na priobalje, prošle smo bili u Dubrovniku. Što se tiče intervencija u našoj županiji, sve odrađujemo brzo i dobro. Također, sudjelovali smo u intervencijama na području Sisačko-moslavačke županije koju je zadesio veliki potres. Prošle godine bilo je nešto više od 540 intervencija u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji“, rekao je županijski vatrogasni zapovjednik Zdenko Brandejs.

„Izuzetno smo sretni što imamo takvog župana koji razumije vatrogastvo. Ne samo da daje financijska sredstva za funkcioniranje Vatrogasne zajednice nego i potpomaže dobrovoljna vatrogasna društva tako i javne vatrogasne postrojbe, pogotovo kod velikih obljetnica, održavanja proslava, ali i za opremanje vatrogasnom opremom. Zahvalni smo na tako dobroj suradnji. Možemo reći da su naši vatrogasci dobro opremljeni“, naglasio je predsjednik Vatrogasne zajednice BBŽ Đuro Petrić.

„Osobito bih pohvalio što je DVD Nove Plavnice i Križevačka cesta, uz podršku lokalne zajednice, u ovom slučaju Grada Bjelovara, krenuo u izgradnju vlastitog doma. Mislim da je taj volonterski rad, aktivnosti koje provode i veliki broj članova nešto što moramo poduprijeti. Bjelovarsko-bilogorska županija DVD-ove podupire s 400 000-500 000 kuna godišnje za aktivnosti koje provode. Kada govorimo o županijskom proračunu, najveće povećanje potpora bilo je prema vatrogascima. Mi smo prije 6,7 godina bili na samo 500 tisuća kuna,a sada je izdvajanje za vatrogastvo gotovo 3 puta veće. Time potpomažemo, s jedne strane, rad operativnih postrojbi, rad županijske Vatrogasne zajednice, a tu su i  potpore prema DVD-ovima“, naglasio je župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
Posjet DVD-u Nove Plavnice i Križevačka cesta
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a