• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2017.
Veljača
23

URUČENA PRIZNANJA I ŠEST RAČUNALA ZA BRANITELJE I NJIHOVE OBITELJI

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs, načelnik Općine Veliki Grđevac Marijan Dautanac, pročelnica odjela za humanitarni rad Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Dubravka Kutleša Herljević uručili su priznanja povodom uspješno završene informatičke edukacije polaznicima te šest računala velikogrđevačkim obiteljima.

Naime, Bjelovarsko-bilogorska županija, Općina Veliki Grđevac i Udruga veterana i dragovoljaca Domovinskog rata organizirali su informatičke radionice koje su pohađali branitelji i članovi njihovih obitelji s ciljem edukacije rada na računalu. Edukaciju je prošlo trideset osoba s područja općine Veliki Grđevac, a računala koja su korištena na nastavi donirana su velikogrđevačkim obiteljima koje broje više članova.

„Sad vidimo da netko brine o braniteljima. I stvarno smo zadovoljni s edukacijom. Imam tri djevojčice, tako da će ovo računalo njima pomoći zbog škole.“, rekao je polaznik informatičkog tečaja Đuro Baranašić.

„Na inicijativu Udruge branitelja i gospođe Herljević koja vodi taj program i naše udruge s područja naše županije, Općina Veliki Grđevac iskazala je svoj interes i namjeru da sudjeluje u tome. Ponudili smo našim braniteljima i članovima njihovih obitelji da sudjeluju na tom informatičkom tečaju gdje su stekli prva znanja. I to je jedna od malih pomoći udruge branitelja našim braniteljima.“, rekao je načelnik Dautanac.

„Drago mi je da je provedena ta akcija na području naše Bjelovarsko-bilogorske županije u Općini Veliki Grđevac u suradnji s Udrugom dragovoljaca i veterana. Mislim da ni danas ne smijemo zaboraviti niti branitelje niti njihove obitelji. Istaknuo bih da će se podijeliti 6 računala i da to nije bilo samo za branitelje, nego i za njihovu djecu. Reći ću da to nije niti kraj. Iduće godine nastavljamo taj isti program u Općini Velika Pisanica s novim partnerima, ali opet za branitelje. Bjelovarsko-bilogorska županija sudjelovat će u donaciji kroz potporu koju smo dali prema udruzi. Računala dolaze onima kojima su najpotrebniji, a to su obitelji branitelja.“, istaknuo je župan Bajs.

Nakon informatičkog opismenjavanja, najavljen je još jedan projekt Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata koji se provodi diljem Hrvatske, a to je pokretanje škole engleskog jezika u trajanju jedne godine.

„Mi smo velika udruga, kojoj je predsjednik general Đuro Dečak. Naši polaznici su jako sretni i zadovoljni, a donacije primamo od dobrih ljudi koji su prepoznali rad naše udruge. Dosad je opismenjeno 350 polaznika, a podijeljeno je 148 fiksnih računala onima kojima su najpotrebnija. Kroz projekt "Od Iloka do Cetine" studentima kojima roditelji ne mogu kupiti dosad je podijeljeno 280 laptopa. Dosad je uz pomoć dobrih ljudi školovano 860 djece iz engleskoga jezika, a taj projekt engleskog jezika krenut će i u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Zahvaljujem se županu Bajsu koji pomaže našoj udruzi i mogu samo reći da je župan za poželjeti“, izjavila je Dubravka Herljević.

„Otkako je došao naš župan Damir Bajs, naša udruga ponovno ima veliki zalet. Županija prati naše projekte i naše programe, a mi možemo djelovati jedino tako. I u ovaj projekt se uključila Županija sa svojim suradnicima. Voditelj opismenjavanja je županijski djelatnik. Zahvaljujemo se i gospodinu županu. Jedna od osnovnih aktivnosti po kojoj smo prepoznatljivi u odnosu na sve druge udruge u našoj Republici Hrvatskoj je Odjel za humanitarnu djelatnost na čelu s gospođom Dubravkom Kutleša Herljević. Djelujemo kroz programe koje je osmislila gospođa Dubravka učenje stranih jezika, otvaranje informatičkih centara za opismenjavanje hrvatskih branitelja i njihove djece i obitelji i prikupljanje donacija doniranje literature za knjižnice u osnovnim školama, doniranje unučadi hrvatskih branitelja u vrtićima, itd.“, zaključio je Đuro Crkvenac, predsjednik Udruge dobrovoljaca i veterana Domovinskog rata Bjelovarsko-bilogorske županije.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a