• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Lipanj
18

ZAHVALJUJUĆI ŽUPANIJSKIM INVESTICIJAMA GRAD DARUVAR PRETVOREN U VELIKO GRADILIŠTE

Prilikom posjete gradu Daruvaru župan Damir Bajs obišao je i radove na energetskoj obnovi OŠ Vladimira Nazora Daruvar- Područnoj školi Frankopanska.
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska

Riječ je o projektu vrijednom 7.1 milijun kuna koji podrazumijeva temeljitu obnovu ove daruvarske škole koju pohađa 273 učenika, a radovi uključuju postavljanje nove ovojnice, izolaciju stropa, zamjenu vanjske stolarije, zamjenu krovišta, nove gromobranske instalacije i niz drugih radova.

„Radovi se odvijaju sukladno terminskom planu. Trenutno radimo na pripremi za toplinsku izolaciju, a ukupna energetska obnova uključuje novu fasadu, izmjenu stolarije i novo krovište. Također, moram naglasiti da smo kao izvođači radova jako lijepo primljeni od strane škole i mještana Daruvara jer smo ovdje na terenu“, rekao je voditelj radova na Područnoj školi Frankopanska, Dragutin Heigl.

Kada obnova završi, Županija će uložiti dodatna sredstva u radove koji ne ulaze u energetsku obnovu poput bojenja zidova, novog namještaja i slično, sve s ciljem da učenici i zaposlenici imaju standard 21. stoljeća.

„Mi se jako veselimo što ćemo imati školu 21. stoljeća. Ovom obnovom će naši učenici i nastavnici imati ugodniji smještaj, ugodnije okruženje te energetski učinkovitiju zgradu za održavanje nastave. Zahvaljujemo našem županu i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji na podršci, financijskoj i savjetodavnoj“, naglasila je ravnateljica OŠ „Vladimira Nazora“ Daruvar Kornelija Častek.

„Ova škola je izgrađena 2004. godine i problemi su nastali već nakon izgradnje od prokišnjavanja do velike vlage. Ovo je sada prava prilika da se riješe svi problemi kako bi djeca imala adekvatne uvjete za rad“, istaknuo je Zoran Ileš, ispred roditelja učenika Područne škole Frankopanska.

Energetska obnova OŠ Vladimira Nazora Daruvar-Područne škole Frankopanska jedna je u nizu investicija Bjelovarsko-bilogorske županije koja je ulaganjima u školstvo grad Daruvar pretvorila u veliko gradilište.

Već je završena energetska obnova Glazbene škole Brune Bjelinskog, u dogradnji je Češka osnovna škola, a projektom energetske obnove obuhvaćene su i Matična škola Vladimira Nazora, Tehnička škola Daruvar – Strojarski praktikum, Područna škola Vladimira Nazora u Doljanima i Tehnička škola Daruvar.

Zbrojem svih tih investicija Bjelovarsko-bilogorska županija u građevinskom je  investicijskom boomu u gradu Daruvaru u iznosu većem od 40  milijuna kuna.

Dokaz je to da je Županija u vrijeme korona krize još dodatno pojačala investicije omogućivši na taj način posao našim građevinarima i srodnim djelatnostima, koji su teško pogođeni korona krizom, a zahvaljujući tome danas možemo reći kako je Bjelovarsko-bilogorska županija najveći investitor u ovom dijelu Hrvatske.

Treba istaknuti kako je Područna škola Frankopanska jedna od 44 školske zgrade u našoj županiji obuhvaćene europskim projektom energetske obnove u koji će ukupno biti uloženo 160 milijuna kuna,  a obnovom škola 90 posto učenika ići će u nove, modernizirane škole – škole 21. stoljeća.  

Da je ulaganje u školstvo, znanje i djecu jedan od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije dokazuju i činjenice koje našu Županiju svrstavaju na drugo mjesto ljestvice hrvatskih županija kada govorimo o ulaganjima u školstvo te na drugo mjesto kada je riječ o povlačenju sredstava Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

„Područna škola Frankopanska je jedna od većih investicija, vrijedna 7,1 milijun kuna. Radi se o školi staroj 15 godina i zbog problema u izgradnji, energetska obnova je zaista neophodna. Nakon obnove, škola će biti potpuno promijenjena od temelja do krova. Škola će osigurati sredstva i za potrebne dodatne radove“, rekao je župan Damir Bajs i istaknuo i druge investicije u Daruvaru koje su obuhvaćene projektom energetskom obnovom od Češke osnovne škole, Matične škole Vladimira Nazora, Tehničke škole Daruvar – Strojarski praktikum, Područne škole Vladimira Nazora u Doljanima i Tehničke škole Daruvar.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
Obilazak radova na energetskoj obnovi Područne škole Frankopanska
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a