• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2021.
Svibanj
27

ZAVRŠENA ENERGETSKA OBNOVA OŠ MIRKA PEREŠA KAPELA- BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA UČENICIMA I ZAPOSLENICIMA ŠKOLE OMOGUĆILA STANDARD 21. STOLJEĆA

Zamjenica bjelovarsko-bilogorskog župana Bojana Hribljan sudjelovala je na završnoj konferenciji europskog projekta energetske obnove Osnovne škole „Mirka Pereša“ Kapela, ujedno 36. školskog objekta u našoj županiji koji je temeljito obnovljen dok su na još desetak školskih objekata radovi u tijeku.
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela

Riječ je o projektu vrijednom 2.4 milijuna kuna. No, Bjelovarsko-bilogorska županija uložila je sredstva i u potrebne dodatne radove i u opremanje škole novim namještajem tako da možemo reći da ulaganja Bjelovarsko-bilogorske županije europskih i vlastitih sredstava u obnovu Osnovne škole „Mirka Pereša“ Kapela iznose 2.9 milijuna kuna.

„Provedbom projekta, osim što je estetski zgrada dobila novu dimenziju, jako nam je važna i energetska ušteda od 51%. Mislim da i moji zaposlenici mogu reći da se ušteda već ove godine osjetila u zimskom razdoblju. Zahvalila bih se Bjelovarsko-bilogorskoj županiji na čelu sa županom jer ćemo sada moći sredstva koja smo ranije utrošili na energente usmjeriti na nastavu i ostalo što je potrebno“, rekla je ravnateljica OŠ „Mirka Pereša“ Kapela Anamarija Tuškan.

„U samom projektu energetske obnove izvršena je kompletna termoizolacija ovojnice korisnog prostora koja se odnosi na pročelja zidova, strop, podrum, pod, tavan, djelomičnu zamjenu stolarije, zamjena rasvjetnih tijela novom tehnologijom, zamjena armature postojećeg sustava centralnog grijanja, a izvršeno je i unutarnje uređenje objekta, prilaza. Zahvaljujemo se korisnicima na suradnji“, rekao je voditelj radova Mate Mihoč iz tvrtke Jukić-Dam.

„Ispred Školskog odbora zahvalio bih se Bjelovarsko-bilogorskoj županiji na čelu sa županom Damirom Bajsom na ovom hvalevrijednom projektu koji će sigurno poboljšati kvalitetu rada nas učitelja kao i ugodniji boravak naših učenika“, istaknuo je Tomislav Pavić, član Školskog odbora.

Ulaganje u školstvo jedan je od prioriteta Bjelovarsko-bilogorske županije koja ukupno u tom segmentu ima investicije veće od 250 milijuna kuna uspješno koristeći europska sredstva.

„Kada obiđemo škole koje smo obnovili, kako matične tako i područne, sve su biseri i ukras općine ili mjesta gdje se nalaze. One daju optimizam i razlog su ostanka u malim mjestima, općinama, ali i u cijeloj županiji. Mogu najaviti i da je gotova projektna dokumentacija za dvoranu, a dogovori su i za uređenje vanjskog igrališta oko Osnovne škole „Mirka Pereša“ Kapela“, rekla je zamjenica župana Bojana Hribljan.   

Treba istaknuti kako je Bjelovarsko-bilogorska županija prije 8 godina bila na posljednjem mjestu u Hrvatskoj po ulaganjima u školstvo, a sada se nalazi pri samom vrhu, točnije na drugom mjestu ljestvice hrvatskih županija. Najveći dio uloženih sredstava odnosi se na energetske obnove, dogradnje ili izgradnje više od 50 školskih objekata.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
Završna konferencija europskog projekta energetske obnove OŠ „Mirka Pereša“ Kapela
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a