• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija

BBŽ Županijske vijesti

2018.
Rujan
28

ŽUPAN DAMIR BAJS NA ZNANSTVENO-STRUČNOM SKUPU „PRILOZI ZA POVIJEST GRADOVA BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE“

Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti i Zavod za znanstvenoistraživački i umjetnički rad u Bjelovaru organizirali su Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“. U bjelovarskom hotelu Central okupilo se tridesetak autora,a sve njih kao i ostale goste pozdravio je i bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs.
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“

Riječ je o skupu koji je ponudio izlaganja i rasprave vezane uz povijesni razvoj gradova naše županije.
„Ovo je 14.skup kojeg je Zavod pripremio u proteklih 12 godina efektivnog rada. Ovdje želim podsjetiti da se i ovim skupom Zavod prvenstveno nastavlja baviti društvenim i gospodarskim problemima Bjelovarsko-bilogorske županije i grada Bjelovara, ali i ostalih gradova na tom području. Međutim, pripremama ovog skupa željeli smo ponešto odstupiti od dosadašnje prakse i prikazati razvoj svakog pojedinog grada s područja županije na način da se da kraći povijesni pregled posebnosti tih gradova, ali istovremeno i ukazati na njihovu međusobnu povezanost. To naravno uključuje i opis povijesnog i suvremenog razvoja gradova Bjelovara, Čazme, Daruvara, Garešnice i Grubišnog Polja. Na upućeni poziv za suradnju odazvala su se 32 autora koji su pripremili 28 radova“, rekao je Slobodan Kaštela, voditelj Zavoda HAZU u Bjelovaru.

„Naša županija ima dugu povijest. Ovi prilozi prate gradove upravo kroz tu povijest. Grad koji obrađuje najstariji dio ukupnosti povijesti je vezan uz rimski Daruvar. Ali imamo i nešto najnovije, a to je pitanje visokog školstva u Bjelovaru i stanje zadovoljstva naših studenata s tom novom obrazovnom institucijom. To je veliki povijesni razvoj od preko 2000 godina i pokazuje bogatstvo ukupnosti onoga što se dešavalo na našem području,a HAZU i Zavod u Bjelovaru je okupio najbolje ljude da naprave ono što je moguće da se ovjekovječi sve ono što se dešavalo kroz tu dugu povijest. Naravno, radovi nisu sami po sebi pitanje povijesti nego mnogi radovi imaju ono što je bitno, temelj za budućnost“, istaknuo je na otvaranju znanstveno-stručnog skupa župan Damir Bajs.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
Znanstveno-stručni skup „Prilozi za povijest gradova Bjelovarsko-bilogorske županije“
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a