• BBŽ - BJELOVARSKO BILOGORSKA Županija
Uvodna riječ

BBŽ Županijske vijesti

2020.
Travanj
15

ŽUPAN DAMIR BAJS URUČIO NOVI SET ZAŠTITNIH MASKI ZA DISANJE TIPA FFP2 OPĆOJ BOLNICI BJELOVAR I DOMU ZDRAVLJA BBŽ

Bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs uručio je zaštitne maske za disanje tipa FFP2 ravnatelju Opće bolnice Bjelovar dr. Aliju Allouchu i ravnateljici Doma zdravlja BBŽ Ljubici Čaić.
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ

Stožer civilne zaštite BBŽ zatražio je od Nacionalnog stožera dostavu zaštitne opreme koja je namijenjena zdravstvenim djelatnicima koji se nalaze u operativnim aktivnostima suzbijanja koronavirusa, a to su djelatnici Opće bolnice Bjelovar, Zavoda za hitnu medicinu, Doma zdravlja BBŽ i drugi.

Oprema koja je počela dolaziti koristi se s ciljem sprječavanja širenja zaraze na zdravstveni sistem, odnosno druge operativne snage civilne zaštite.  Međutim, najveći problem su zaštitne maske s filterima FFP2 i FFP3 koje su se sada konačno pojavile na tržištu te je županijski Stožer civilne zaštite dao nalog Bjelovarsko-bilogorskoj županiji da kupi određenu količinu istih.

Riječ je o  zaštitnim maskama koje vrijede 120 000 kuna, ukupno njih 2000 koje nam se počinju sukcesivno dostavljati  te će iste kao i do sada biti podijeljene zdravstvenim djelatnicima, snagama civilne zaštite.

U vrijeme kada broj zaraženih koronavirusom raste iz dana u dan i cijeli svijet se suočava s ovim velikim izazovom, zaštitne maske itekako su potrebne našim zdravstvenim djelatnicima u njihovu svakodnevnom poslu.

Prema naputcima Nacionalnog stožera civilne zaštite, Stožer civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije u suradnji sa svojim zdravstvenim ustanovama poduzima sve potrebne mjere vezane uz prevenciju i liječenje osoba zaraženih koronavirusom.

Treba istaknuti kako je Bjelovarsko-bilogorska županija u svom proračunu osigurala 5 milijuna kuna za aktivnosti Stožera civilne zaštite BBŽ namijenjene prevenciji širenja zaraze koronavirusom.

U našoj županiji do sada niti jedan zdravstveni djelatnik nije zaražen koronavirusom, a Bjelovarsko-bilogorska županija jedna je od onih s najmanjim brojem zaraženih osoba.

Kako bi tako ostalo i dalje, konstantno se apelira na naše sugrađane da i dalje budu ustrajni u provedbi svih propisanih mjera jer samo na taj način možemo čuvati zdravlje svih nas.

„Stožer civilne zaštite BBŽ aktivno radi na tome da se zaštite svi stanovnici naše županije od koronavirusa. Aktivnosti su to koje provode naše operativne snage, prvenstveno naše zdravstvo, ali tu su i druge snage civilne zaštite, policija, HGSS i drugi. Ono što je bio najveći problem u početku, a djelomično je i sada je zaštitna oprema. Mi nemamo dovoljne količine zaštitne opreme i na naš zahtjev tek sada su počele stizati značajnije količine zaštitne opreme koje se dijele isključivo onima koji rade operativno u obrani od koronavirusa. Sada su se konačno pojavile maske s visokim stupnjem zaštite i Stožer civilne zaštite BBŽ dao je nalog Bjelovarsko-bilogorskoj županiji da iste i nabavi. Danas ćemo podijeliti 600 zaštitnih maski. Nadam se da će maske pomoći u onome što je najvažnije, a to je da zaštitimo djelatnike, a s druge strane, koliko će trebati toliko ćemo ih kasnije nabaviti“,  rekao je župan Damir Bajs.

„Zahvaljujem županu na ovoj dragocjenoj donaciji. Pomoć Bjelovarsko-bilogorske županije je uvijek tu, i kada je riječ o projektima ,a tako i sada kada nam je pomoć najpotrebnija“, istaknuo je ravnatelj Opće bolnice Bjelovar dr. Ali Allouch.

„Veoma smo zahvalni na ovoj donaciji, a maske će itekako zaštititi naše djelatnike od proboja koronavirusa“, naglasila je ravnateljica Doma zdravlja BBŽ Ljubica Čaić.

  Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
Uručenje zaštitnih maski OB Bjelovar i Domu zdravlja BBŽ
   Povratak na sve Vijesti BBŽ-a