Marko Marušić, župan Bjelovarsko-bilogorska županija, i direktor Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije Marcel Medak na konferenciji za medije najavili su raspisivanje dvaju javnih poziva usmjerenih daljnjem razvoju turizma na području županije.
Riječ je o javnom pozivu za podizanje kvalitete pružatelja usluga smještaja te javnom pozivu za dodjelu potpora manifestacijama i događanjima u okviru programa „Doživljaj više“ u destinaciji Bilogora–Moslavina–Papuk.
Prvi javni poziv namijenjen je privatnim iznajmljivačima i pružateljima usluga smještaja, a otvoren je do 27. travnja 2026. godine. Drugi javni poziv odnosi se na organizatore manifestacija i događanja koja doprinose turističkoj ponudi županije.
- Turizam u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji značajno napreduje, što nas sve zajedno veseli. Županija i Turistička zajednica snažno podupiru naše pružatelje usluga u turizmu kao i brojne manifestacije i to vrlo konkretno.- kazao je župan Marušić.
Dodao je kako je za podizanje kvalitete smještaja osigurano 100 tisuća eura, što predstavlja 50 posto prihvatljivih troškova, odnosno ukupno 200 tisuća eura ulaganja. Za potpore manifestacijama osigurano je 60 tisuća eura, odnosno ukupno 120 tisuća eura ulaganja.
Župan je također naglasio kako je Hrvatska turistička zajednica odobrila dodatnih 300 tisuća eura za tri projekta Turističke zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije, na čemu je posebno čestitao.
Direktor Turističke zajednice Marcel Medak istaknuo je kako se program podizanja kvalitete smještaja provodi već petu godinu zaredom te je postao primjer dobre prakse i izvan granica županije.
- Vrijednost ovog projekta potvrđuje i činjenica da su ga po uzoru na nas preuzele i druge kontinentalne županije. Ove godine uvedene su određene promjene kod potpora manifestacijama, sukladno novim pravilima Hrvatske turističke zajednice. Očekuje se manji broj prijava, ali i veći iznosi potpore za najkvalitetnije projekte.- kazao je Medak.
Naglasio je kako je cilj dodatno ojačati manifestacije koje imaju stvarni potencijal, privući goste i stvoriti motive dolaska u županiju, uz već vidljive rezultate kroz veće zadovoljstvo posjetitelja i dulji boravak.
Javni pozivi objavljeni su na službenim mrežnim stranicama Turističke zajednice i Bjelovarsko-bilogorske županije, a iz županije pozivaju sve zainteresirane iznajmljivače i organizatore događanja da se prijave i iskoriste dostupna sredstva.