Samo dva dana nakon ponovnog puštanja u rad denzitometra, uređaja za mjerenje gustoće kostiju, u bjelovarskoj Općoj bolnici „Dr. Anđelko Višić“ pušten je u rad još jedan vrijedan dijagnostički uređaj kojim će se značajno unaprijediti rad liječnika Odjela radiologije. Riječ je o 128-slojnom CT-u, uređaju novije generacije koji omogućuje vrlo brzu dijagnostiku uz značajno manje zračenje. Uređaj je, kako je na prigodnom predstavljanju istaknula ravnateljica bolnice Sanela Grbaš Bratković, vrijedan nešto više od 570 tisuća eura, a za njegovu kupnju novac su zajednički u omjeru 60:40 izdvojili bolnica i Ministarstvo zdravstva.
- Ovaj uređaj će nam pomoći ne samo da smanjimo liste čekanja, nego ćemo ih možda čak i potpuno anulirati. Bitno je naglasiti da u Hrvatskoj ovakvi isti uređaji postoje još samo dva u Zagrebu i dva u Splitu, i to najbolje govori o njegovoj kvaliteti. Njegovo korištenje će nam omogućiti da se u pružanju naših usluga ne ograničavamo samo na pacijentima iz naše županije, nego ćemo moći na preglede primati i pacijente izvan naše županije – istaknula je Grbaš Bratković napominjući da će se uređaj najvjerojatnije isplatiti već za godinu dana.
Puštanju u rad novog CT-a nazočio je i župan Marko Marušić i tom prigodom izrazio zadovoljstvo što se novim uređajem proširuju mogućnosti i uvode nove metode dijagnostičkih pretraga te omogućuje zadržavanje stručnog kadra.
- Kupnja ovog uređaja će sigurno doprinijeti podizanju kvalitetu zdravstvene zaštite naših građana i smanjiti liste čekanja, što je nama kao osnivaču bolnice jedan od važnih ciljeva. Veseli me da ovime ulaganja u našu bolnicu ne završavaju i da ćemo nastaviti to činiti i dalje – istaknuo je župan napominjući da je Županiji i njemu kao županu cilj podići kvalitetu zdravstvene zaštite i omogućiti što kvalitetnije uvjete rada liječnicima i cjelokupnom medicinskom osoblju.
Dobrim vijestima tu nije kraj jer, kako je istaknuo župan, upravo je stigla vijest da su bolnici odobrena sredstva iz Fonda solidarnosti EU na ime oštećenja koja su pretrpljena u potresu. Riječ je o iznosu od 376 tisuća eura koje će bolnica utrošiti ne samo za sanaciju popucalih zidova, nego i za nabavu potrebnih uređaja i opreme u zgradama paviljonskog tipa.